Bravo do zanesljive zmage na uvodnem srečanju

Nogomet 22. Jul 202319:55

Nogometaši Brava so v 1. krogu Prve lige Telemach v Ljubljani premagali Rogaško z 2:0 (1:0).

Bravo in lanski zmagovalec druge lige Rogaška sta se prvič v zgodovini pomerila v prvoligaški konkurenci, Ljubljančani pa so nadaljevali tradicijo zmag na medsebojnih tekmah iz druge lige. Pot do uspeha so si utrli že na začetku, po vodstvu v prvi minuti pa brez posebnih težav nadzorovali potek tekme, ki ni imela veliko priložnosti.

Rogaška se je po dolgih letih vrnila v domačo elitno konkurenco, že po 24 sekundah pa prejela zadetek. Luka Štor se je po podaji Matije Kavčiča pretihotapil za obrambo, stekel proti vratarju, ko pa ga je dohitel branilec, pa ne sicer posebej prepričljivo streljal, a je žoga vratarju Viceju Baždariću med nogama ušla v mrežo.

V 11. minuti so imeli Šiškarji še eno lepo priložnost, Matej Poplatnik je lepo akcijo dobro zaključil, vendar mu je veselje preprečila prečka. Gosti, ki so sicer prevzeli pobudo na igrišču, so si prvo priložnost pripravili v 25. minuti, ko je Žan Benedičič poskušal s peto premagati vratarja, toda tega ni storil posebej spretno. Do konca polčasa so s streli zagrozili še Benedičič, Nejc Gradišar ter Antonio Majcenić, a vratar Matija Orbanić se ni pustil premagati.

Benedičič je s strelom od daleč poskušal tudi v 53. minuti, tako kot v prvem polčasu ni bil natančen. Deset minut pozneje se pred vrati ni najbolje znašel Poplatnik, ki pa je v 72. minuti vendarle prišel do zadetka, potem ko je z glavo izkoristil predložek Kavčiča, ki je bil tako asistent pri obeh golih Brava.

Do konca tekme so imeli gosti terensko premoč, tudi nekaj polpriložnosti, izid pa se ni spremenil.

V naslednjem krogu bo Bravo gostoval v Domžalah, Rogaška pa se bo še enkrat napotila v Ljubljano, kjer se bo pomerila z Olimpijo.

Bravo – Rogaška 2:0 (1:0)

Štor 1., Poplatnik 72.

Konec srečanja.

2:0: GOOOL! Čeprav so v drugem polčasu gostujoči nogometaši prikazali več želje po izenačujočem zadetku, pa so drugega zadetka veselili nogometaši Brava. V polno je z glavo meril Matej Poplatnik.

Začetek drugega polčasa.

Konec prvega polčasa.

1:0 GOOOL! Bravo je povedel že v prvi minuti srečanja. Odličen začetek sezone za Ljubljančane, ki jih je v vodstvo popeljal Luka Štor. Na drugi strani pa začetek iz nočnih mor za nogometaše Rogaške.