Bravo podaljšal agonijo Tončija Žlogarja (VIDEO)

Nogomet 13. Mar 202417:16 3 komentarji
Mura, Bravo

Nogometaši Brava Kostela so v 26. krogu Prve lige Telemach v Murski Soboti premagali Muro z 2:1 (1:0).

V uvodni tekmi 26. kroga Prve lige Telemach je Bravo vpisal sedmo točko v treh dvobojih z Muro v tej sezoni. Po neodločenem izidu jeseni v Murski Soboti in zmagi doma v začetku decembra je tokrat Muro premagal z 2:1. Razlika bi bila lahko tudi višja, a so Ljubljančani v zaključku tekme kar tekmovali, kdo bo zapravil lepšo zaključno žogo.

Bravo Kostel je zasluženo prišel do zmage, saj je bil že v prvem polčasu bolj podjeten in nevaren. V 29. minuti je terensko premoč kronal z zadetkom, ki je bil plod dobrega preigravanja Gašperja Trdina ter dvojne podaje z Viktorjem Gidadom. Trdina je žogo elegantno spravil mimo vratarja Florijana Raduhe.

Izbranci domačega stratega Antona Žlogarja so v nadaljevanje krenili bolj ambiciozno in bili za to v 63. minuti tudi nagrajeni. Sandi Nuhanović je z natančno odmerjenim strelom dosegel prvenec v dresu Mure.

Anton Žlogar je na klopi Mure brez zmage v slovenski prvi ligi ostal že četrto tekmo. Ko prištejemo še njegov angažma iz Triglava, ki ga je PLT vodil v sezoni 2017/18, na premierno zmago čaka že petnajst krogov. V bilanci ima sedem remijev, osem porazov in razliko v zadetkih 10:26.

Sobočani so po izenačenju še bolj odločno krenili v napad – Niko Kasalo je v 68. minuti z roba kazenskega prostora streljal naravnost v vratarja gostov, tako da je imel Bravo več prostora za protinapade in v 70. minuti je enega od prvih izkoristil Matej Poplatnik.

Mura, Bravo

Domači vratar Raduha ga je lahko le podrl in gostom omogočil strel z bele točke. Učinkovito ga je izvedel prav Poplatnik, ki si zdaj z desetimi goli deli drugo mesto na lestvici strelcev Prve lige Telemach. Z enajstimi je prvi Arnel Jakupović, deset pa jih je zabil tudi Rui Pedro Da Silva.

V zaključku tekme, ko je Mura razkrila vse svoje karte in šla v napad po točko, je imel Bravo niz stoodstotnih priložnosti za potrditev zmage. Dve je zapravil Martin Pečar, Poplatnik in Jakov Gurlica pa sta zadela okvir vrat.

Bravo Kostel že v soboto ob 15. uri čaka mestne derbi z Olimpijo, Mura pa bo v nedeljo ob 13. uri gostovala v Rogaški Slatini.

Mura – Bravo 1:2 (0:1)

Nuhanović 63.; Trdin 29., Poplatnik 71./11m

Konec tekme! Bravo bi lahko vpisal precej višjo zmago kot zgolj z 2:1, a tri točke so tri točke.

95. minuta: Noro, kaj so znova zapravili gostje, oziroma je rešil Raduha. Še enkrat več je rešil “stoodstotno” priložnost. Nekaj trenutkov pozneje se ze znova zatresla še vratnica.

88. minuta: Neverjetno, kaj so znova zapravili gostje, tokrat je Poplatnik po nesebični podaji Pečarja samo podstavil nogo nekaj metrov od gola, a zadel vratnico.

83. minuta: Šah mat poteza za Ivanška je ostaja neizkoriščena. Pred Raduho je pritekel povsem sam, a ga nastreljal v glavo.

73. minuta: Domači bi skoraj takoj poravnali izid, a je Proleta meril v prečko.

71. minuta: GOOOOL! Poplatnik je stekel sam proti golu, potegnil mimo vratarja Raduhe, ki ga je v kazenskem prostoru podrl. Poplatnik je sam zagrabil žogo in z enajstmetrovke zanesljivo zadel pod prečko. Bravo znova vodi!

68. minuta: Domači so se po golu prebudili. S kakšnih 18 metrov je močno streljal Kasalo, a meril naravnost v vratarja.

63. minuta: GOOOOL! Mura je vendarle sprožila v okvir gola in to takoj uspešno. Po odbiti žogi je “s prve” udaril Nuhanović in mojstrsko zadel od vratnice!

48. minuta: Znova je v priložnost prišel Stanković, a ostaja pri minimalnem vodstvu Brava. Žoga je za las zgrešila vrata.

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa! Bravo je bil v prvem delu konkretnejši in zasluženo vodi. Prekmurci še niso sprožili v okvir gostujočega gola.

43. minuta: Po levi strani je prodiral Stanković, ki je z leve strani kazenskega prostora prišel do strela, žoga pa je po bloku zadela zunanji del mreže.

29. minuta: GOOOOL! Gostje vodijo! Iz protinapada je neodločnost domače obrambe kaznoval Trdin.