PLT: Šošić v boj za obstanek vključil še Domžale (VIDEO)

Nogomet 13. Mar 202414:40 > 20:48 0 komentarjev

Na prvi tekmi nepopolnega 27. kroga Prve Lige Telemach je Bravo na Fazaneriji z 2:1 ugnal Muro. V Kidričevem je izjemno veliko zmago vpisala Rogaška, ki se je s tremi točkami zdaj izenačila na 8. mestu lestvice z Aluminijem (1:0). Nato so Radomlje porazile Domžale (2:0) in tako poskrbele, da so slednji zdaj povsem vmešani v boj za obstanek, ki postala četveroboj.

Neverjetno, a klube od sedmega do desetega mesta zdaj ločita le še dve točki. Radomlje, ki so se po porazu v Rogaški Slatini v prejšnjem krogu znašle na dnu, so odgovorile silovito in v Domžalah na lokalnem derbiju zanesljivo premagale občinskega tekmeca.

Brez tako razpoloženega Lovra Štubljarja, bi lahko bila zmaga še precej izdatnejša. Oba gola je sicer v drugem polčasu v razmaku petih minut dosegel Madžid Šošić.

Rogaška v prvo zapravila nemogoče, v drugo ne

V derbiju za obstanek se je izjemno velike zmage v Kidričevem veselila Rogaška. Edini gol na tekmi je v 76. minuti dosegel Gal Kurež, ki mu po lepi podaji ni bilo težko zadeti nebranjene mreže. Tako so gostje vendarle dosegli gol, ki so mu bili izjemno blizu le nekaj trenutkov pred tem, a po fliperju v domačem kazenskem prostoru grešili nemogoče.

Rogaška se je zdaj z Aluminijem izenačila pri 25 točkah in v zaporedju porazila oba glavna konkurenta za obstanek. Pred dnevi so v Slatini porazili Radomlje.

Bravo s tremi točkami iz Murske Sobote

V Murski Soboti se nadaluje čakanje Antona Žlogarja na prvo prvoligaško zmago. Bravo je bil na Fazaneriji precej boljši tekmec in bi lahko slavil s precej višjim izidom kot 2:1. V prvem polčasu je goste v vodstvo popeljal Gašper Trdin. Prekmurci so po odmoru šele prvič sprožili v okriv gola in takoj zadeli, potem ko je z razdalje lepo zadel Sandi Nuhanović.

Ljubljančani so hitro znova povedli, Matej Poplatnik je najprej izsilil enjastmetrovko in jo tudi mojstrsko izvedel ter tako priboril svoji ekipi tri točke. S tem jo je ohranil v srditem boju za tretje mesto z Mariborom. Iz protinapadov bi Bravo lahko napolnil mrežo Mure, a vse priložnosti, teh je bilo res ogromno, kot po tekočem traku zapravil.

Je neobremenjeni Koper lahko past za grofe?

Vrhunec kroga prinaša četrtkov obračun med Koprom in Celjem. Z vidika prvenstvenih točk je tekma precej pomembnejša za grofe, ki se lahko z zmago na Bonifiki Olimpiji na vrhu prvenstvene lestvice znova oddaljijo na deset točk, kanarčki pa po drugi strani ob slabem zaključku jeseni in ne najboljšem začetku pomladi težko računajo na mesta, ki bi jim ob koncu sezone prinesla evropsko vozovnico.

Bo koprska osredotočenost na pokalno tekmovanje prednost za Celjane, ki so na zadnjih petih prvenstvenih tekmah osvojili le šest točk? Morebiten nov spodrsljaj vodilne ekipe lige bi v knežjem mestu zagotovo prižgal prve alarme …