Osmica Bayerna, debi iz sanj za Saneja

Bundesliga 18. Sep 202022:25 > 22:32
Alexander Hassenstein/Getty Images

Na prvi tekmi nove sezone Bundeslige je aktualni prvak Bayern demonstriral svojo moč in ponižal enega od največjih rivalov Schalkeja z zmago s kar 8:0.

Kjer se je četa Hansija Flicka ustavila na koncu minule, tam je nadaljevala na začetku nove sezone. Strelske vaje Bayerna je v četrti minuti po podaji Joshue Kimmicha začel Serge Gnabry. Samo 15 minut kasneje je bilo 2:0, ko je zadel Leon Goretzka. Najboljši strelec minule sezone Robert Lewandowski je v 31. minuti iz najstrožje kazni povišal na 3:0 in postavil tudi izid prvega polčasa.

Bayern je tudi v drugem polčasu hitro zadel. Gnabry je svoj drugi zadetek po podaji Leroyja Saneja dosegel v 47. minuti, po uri igri pa po novi podaji okrepitve iz Manchester Cityja dosegel hat-trick. Do konca srečanja je v 70. minuti po podaji Lewandowskega zadel še Thomas Muller, že v naslednjem napadu pa je po dveh podajah piko na i izjemnemu debiju v majici bavarskega velikana z golom postavil Sane. Končnih 8:0 je v 81. minuti po novi podaji Lewandowskega postavil komaj 17-letni Jamal Musiala, ki je v igro prišel samo osem minut pred tem.