Zmaga na začetku leta: Milijonarji boljši od volkov

Bundesliga 3. Jan 202118:18 > 18:21 0 komentarjev
REUTERS/Francois Lenoir

Nogometaši Borussie Dortmund so na tekmi 14. kroga v nemški Bundesligi z 2:0 premagali Wolfsburg.

Borussii sta zmago na prvi tekmi v letu 2021 prinesla Manuel Akanji z golom v 66. minuti in Jadon Sancho v prvi minuti dodatka ob koncu srečanja.

Pravi čudež je ta, da se je tekma končala z zgolj dvema doseženima goloma saj je bilo na obeh straneh ogromno priložnosti, predvsem v prvem polčasu.

Za domačo ekipo so poizkušali Marco Reus, Erling Haaland in Jadon Sancho. Še posebej lepo priložnost je imel Anglež, ki je ob koncu prvega polčasa zgrešil tako rekoč prazen gol.

Na drugi strani so pri Wolfsburgu v prvem polčasu nevarno zapretili prek Xaverja Schlagerja in Yannicka Gerhardta. V nadaljevanju je bila ekipa iz Dortmunda boljši nasprotnik. Že pred drugim golom Sancha bi lahko vse dvome o zmagovalcu razrešila Haaland in Delaney, a sta bila nenatančna.

Borussia je s 25 točkami na četrtem mestu. Leipzig, ki je na prvem ima šest točk več. Wolfsburg je šesti in je pri 24 točkah.