Correia z evrogolom junak Kopra v Sežani

Nogomet 19. Mar 202317:12 0 komentarjev
Koper

Nogometaši Kopra so v tekmi 28. kroga Prve lige Telemach premagali CB24 Tabor Sežano z 1:0 (1:0).

Nogometaši Kopra so v primorskem obračunu 28. kroga lovili priključek do vodilne četverice; če bi dobili tri točke, bi prehiteli četrtouvrščene Domžalčane; po drugi strani pa bi domača zasedba, pred začetkom na zadnjem mestu, ob ugodnem razpletu lahko skočila pred Goričane na predzadnjem mestu. Na koncu se je razpletlo po koprskih željah klub premoči domačih.

Prvih 15 minut so imeli gostje sicer terensko premoč, vendar pa ni bilo posebne nevarnosti za vratarja Jana Koprivca. Na drugi strani pa si je Tabor, potem ko je vzpostavil ravnotežje, pripravil dve lepi priložnosti za vodstvo.

V obeh je bil v glavni vlogi Luka Šušnjara, najprej mu je v 19. minuti lepo podal Sacha Marasović, a je Šušnjara s kakšnih osmih metrov udaril prek gola, drugič pa je Šušnjara prodrl po desni strani in podal pred gol, kjer pa je bil na drugi vratnici za korak prepočasen Jakoslav Stanković.

A najlepšo akcijo prvega dela so izvedli Koprčani, ki so po njen tudi povedli. Po kratki podaji je do žoge kakšnih 25 metrov od vrat prišel Omar Corriea in silovito udaril, žoga je poletela tik pod prečko in končala za hrbtom Koprivca.

V nadaljevanju so Koprčani zgostili obrambo in uspešno branili minimalno prednost, domači pa niso bili več tako nevarni kot ob dveh akcijah v prvem delu, čeprav so imeli rahlo terensko premoč.

Vse do 72. minute, ko je po predložku Nabila Khalija Šušnjara spet vtekel v kazenski prostor in imel pred seboj le še vratarja Adnana Golubovića, ki pa je njegov poskus s petih metrov ubranil in žogo odbil v kot. Dve minuti pozneje so domači zahtevali najstrožjo kazen zaradi domnevne igre z roko Koprčanov, a se sodniki niso oglasili.

Ob koncu tekme so gostje sicer dosegli še en gol, a je bil Luka Kambić v začetku akcije v prepovedanem položaju. Po njegovem strelu in obrambi Kopirivca je sicer žogo v lastno mrežo odbil Thadee Kaleba. Domači pa so že v sodnikovem dodatku imeli še zadnjo lepo priložnost za izenačenje, a se po napaki Golubovića ne Kaleba ne Šušnjara iz neposredne bližine nista najbolje znašla.

V naslednjem krogu bodo Koprčani 1. aprila gostili Bravo, Tabor bo dan pozneje gostoval pri vodilni Olimpiji.

Tabor Sežana – Koper 0:1 (0:1)

* Stadion Rajko Štolfa, sodniki: Obrenović, Praprotnik, Kordež.
* Strelec: 0:1 Correia (32.).
* Tabor CB24 sežana: Koprivec, Kouao (od 78. Isacye), Zeljković, Ovsenek, Šušnjara, Briški, Marasović (od 78. Mahne), Kaleba, Stanković (od 63. Khali), Pabai, Korošec (od 69. Halilović).
* Koper: Golubović, Pavlović, Correia, Vešner Tičić (od 37. Krajinović), Požeg Vancaš, Fanimo (od 62. Kambić), Mittendorfer, Palčič, Benedičič (od 62. Milovanović), Novoselec, Kotnik (od 74. Edomwonyi).
* Rumeni kartoni: Šušnjara, Koprivec, Briški; Correia.
* Rdeč karton: /

91. minuta: Tabor je imel po pravem fliperju v gostujočem kazenskem prostoru veliko priložnost za izenačenje, a so se Koprčani znova obranili.

90. minuta: Koper je zadel še drugič, zdelo se je, da je tekma odločena, a je bil Kapić v prepovedanem položaju. Ostaja 0:1.

71. minuta: Še drugič na tekmi je sam pred gol pritekel Šušnjara, a znova je bil v dvoboju uspešnejši Golubović.

52. minuta: Iz težkega položaja je iz obrata streljal Zeljković, a se je znova izkazal Golubović.

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

45. minuta: Tik pred odmorom je s strelom z roba kazenskega prostora poskušal Stanković, a se je z obrambo izkazal Golubović in ohranil vodstvo Kopra.

32. minuta: GOOOOOL! GOLASO Correie s kakšnih 25 metrov, ki je z desnico zadel povsem v zgornji levi kot domačega gola, žoga je oplazila tudi prečko. Mojstrovina na stadionu Rajko Štolfa.

27. minuta: Nova priložnost za domače, najlepša do tega trenutka. Šušnjara je sam pritekel pred vratarja po lepi podaji v prostor, a grdo zgrešil.

19. minuta: Po predložku z desne, se je na levi strani v kazenskem prostoru lepo odkril Šušnjara, a z voleja meril visoko čez gol.