PLT: Mura v dnevu evrogolov po preobratu porazila Olimpijo

Nogomet 19. Mar 202312:58 > 19:28 0 komentarjev

28. kroga Prve lige Telemach je v nedeljo prinesel trojni spored. Najbolj razburljivo je bilo v Fazaneriji, kjer je Mura po preobratu z 2:1 ugnala vodilno Olimpijo, čeprav je dolgo igrala z igralcem manj. Čudovit gol je dosegel komaj 17-letni član Prekmurcev Niko Kasalo. Dogajanje se je začelo v Spodnji Šiški, kjer je z evrogolom Tamarja Svetlina Bravo, prav tako po preobratu, z 2:1 odpravil Gorico. Spektakularno je zablestel še Omar Correia za minimalno zmago Kopra v Sežani.

Prekmurci so do zmage prišli kljub temu, da so že zgodaj zaostali, zakrivili kar dve enajstmetrovki in so približno 35 minut igrali z igralcem manj. Že v 12. minuti je najstrožjo kazen izkoristil Mario Kvesić, a so se domači odlično odzvali. Junaka sta bila dva mlada bisera črno-belih. Najprej je za fantastičen strel in počiščeno pajčevino iz zgornjega desnega kota gola Matevža Vidovška poskrbel komaj 17-letni Niko Kasalo. Pred odmorom je z glavo v polno meril še 21-letni Kai Cipot in tako do polčasa preobrnil izid.

V nadaljevanju smo videli dva rdeča kartona. Že v 48. minuti na strani domačih, ko je kot zadnji v obrambi prekršek storil Srđan Kuzmić. Kvesić je drugi strel z bele točke zapravil. V 83. minuti je bil iz enakega razloga izključen še Agustin Doffo pri gostih. Olimpija do konca ni uspela doseči gola za izenačenja, a ostaja kar 15 točk pred drugim Mariborom. Mura z zmago ostaja v boju za Evropo.

Evrogol Kasala:

Correia junak Kopra v Sežani

Koprčani so v Sežani vpisali minimalno zmago, ki jim jo je sredi prvega polčasa z velemojstrskim golom priboril Omar Correia. Natančen je bil s fantastičnim strelom s približno 25 metrov, žoga je v mrežo priletela od prečke v zgornjem levem kotu domačega gola. Jan Koprivec je bil brez možnosti. Tabor je sicer poizkušal z napadi in prišel blizu, še največji dve priložnosti je zapravil Luka Šušnjara, ki je bil dvakrat sam pred golom, a je obakrat odlično posredoval odlični Adnan Golubović, ki ima veliko zaslug za zmago Primorcev, ki so znova skočili na 4. mesto, medtem ko Tabor ostaja na dnu.

Izjemen gol Correie:

Mojstrovina Svetlina za preobrat v Spodnji Šiški

Na prvi tekmi trojnega nedeljskega sporeda je po preobratu svoje prvi tri točke na klopi Brava vpisal strateg Aleš Arnol. Na zmago je moral trepetati, saj so Goričani na začetku drugega dela povedli iz prvega strela na tekmi. Neovirano je z glavo zadel Nejc Mevlja. Sledil je silovit odgovor. Najprej je z močnim strelom pod prečko izid poravnal Martin Kramarić. Le nekaj minut pozneje je Tamar Svetlin s kakšnih 25 metrov z močnim strelom z desnico zadel povsem ob vratnico in poskrbel za popoln preobrat! Mojstrovina vezista za pomembno zmago Brava, ki se je tako od Novogoričanov oddaljil na pet točk naskoka.

Evrogol Svetlina:

Huda napaka odločila tekmo v Celju

V Celju smo v tekmi, ki je bila zelo pomembna v boju za Evrope, videli precej zaspano nogometno dogajanje, ki pa je proti koncu vseeno prineslo razburjenje. V 79. minuti je po na videz nenevarnem strelu rezervista Gregorja Bajdeta veliko napako naredil Ajdin Mulalić. Vratarju Domžal je žoga spolzela iz rok med noge in v mrežo. To je bil odločilen trenutek tekme, po katerem se izid ni več spremenil.

Gol Gregorja Bajdeta:

Maribor je v Domžalah razočaral

V prvi tekmi kroga so Radomlje, ki pod vodstvom novega trenerja Oliverja Bogatinova v drugi polovici prvenstva navdušujejo, v Domžalah gostile Maribor in hitro prišle do vodstva, zadel je Ester Sokler.

#related-news_0

Maribor, pri katerem sta se po poškodbi oziroma kazni vrnila najboljši strelec in zvezdnik lige, Žan Vipotnik in Josip Iličić, so prav z golom drugega hitro prišli do izenačenja, a do popolnega preobrata niso zmogli. Kljub temu, da so imeli številne priložnosti.

Zagotovo največjo je že v prvem polčasu zapravil Marko Tolić, ki je zgrešil nemogoče in poskrbel, da je postal spletni hit.