Čudež v Bristolu: Slab prvi polčas, sedem golov, kaos

Nogomet 8. Maj 20228:22 > 8:29 0 komentarjev

Angleški četrtoligaš Bristol Rovers je v zadnjo tekmo tekmo prvenstva League Two vstopil z zelo malo upanja na napredovanje, saj so za uspeh potrebovali zmago s sedmimi goli razlike proti odpisanemu Scunthorpe Unitedu.

Varovanci nekdaj zelo strastnega vezista, Joeyja Bartona, ki je s svojo grobo igro naganjal strah v kosti nogometašem v Premier Ligi, so ob polčasu vodili zgolj z 2:0, potem pa vendarle dočakali čudež.

V drugem polčasu so dosegli ravno tolikšno število golov (7:0), da so na lestvici prehiteli Northampton in si tako priigrali selitev v zgornji rang tekmovanja.

“Pirati”, kot ljubkovalno kličejo nogometaše Bristola, so imeli na koncu enako gol razliko kot Northampton, a so dosegli večje število zadetkov, tako da bodo jeseni zaigrali v League One.

Vsi zadetki z včerajšnjega srečanja in slavje navijačev:

Srečanje na Memorial Groundu si je ogledalo 11.000 ljudi, po sedmem golu, ki ga je v 85. minuti z glavo zabil Harry Anderson, pa si evforični navijači niso mogli pomagati in stekli na igrišče.

Tekma je bila za kar dvajset minut prekinjena, potem sta moštvi vendarle odigrali še zadnjih dobrih pet minut. Bristol Rovers se v tretji rang tekmovanja tako vračajo že po enem letu odsotnosti.