Dalmacija na nogah: velika zmaga Hajduka sredi Zagreba

Nogomet 5. Dec 202122:11 > 06. Dec 2021 9:56 4 komentarji

Splitski Hajduk je sredi Zagreba slavil veliko zmago na hrvaškem derbiju (0:2) in poskrbel, da bo to sezono boj za naslov še zelo vroč. V izenačenem obračunu so se znašle kar štiri ekipe. K zmagi belih je svoj del prispeval tudi Jan Mlakar, ki je odigral zadnjih 24 minut dvoboja.

Če so zaradi neugodnega vremena slovenske nogometne zelenice v nedeljo samevale, je bilo povsem drugače na Hrvaškem, kjer je 18. krog prinesel večni derbi med Dinamo Zagrebom in Hajdukom.

Stadion Maksimir je videl veliko zmago Dalmatincev, ki so se v Split vrnili z 0:2 in skokom na 3. mesto lestvice, na kateri je pri vrhu zdaj precejšnja gneča. Junak Hajduka je bil reprezentančni napadalec Marko Livaja, ki je v 60. minuti fantastično v polnem teku na prsa sprejel dolgo podajo in žogo nato dvignil čez domačega vratarja.

Gol Livaje za vodstvo Hajduka:

Isti nogometaš je v sodnikovem dodatku znova nasprotnega branilca iz igre vrgel z odličnim sprejemom in lepo zaposlil Emirja Sahitija, ki je postavil končni izid. V zmagi gostov je sodeloval tudi slovenski napadalec Jan Mlakar, ki je v igro vstopil v 66. minuti.

Po tekmi so se v taboru Dinama zavili v molk, nogometaši namreč niso bili na voljo za izjave, poroča Slobodna Dalmacija, ki je gol Livaje primerjala z mojstrovinami Lionela Messija.

“Nemočen Dinamo”

Medtem Index piše, da Dinamo tako nemočno ni deloval deset let. “Šok terapija z menjavo na klopi, Damirja Krznarja je menjal Željko Kopić, ni delovala,” še pravijo in dodajajo, da je najbolj boleče dejstvo za Zagrebčane to, da jih je Hajduk zlahka premagal “z igro, ki ni bila nič posebnega.”

“Zakaj Dinamo ni igral dobro,” se je po dvoboju glasilo vprašanje trenerju Hajduka Valdasu Dambrauskasu. “Ker mu Hajduk tega ni dovolil. Imamo neverjetno skupino nogometašev. Igrali so pogumno, kot sem jim zapovedal,” je bil jasen Litovec.

Na vrh je zdaj skočila Rijeka, ki je pri 36 točkah. Sledijo Osijek (35), Hajduk (33) in Dinamo (31). Velja dodati, da imajo Zagrebčani tudi še tekmo v dobrem, ki bi z zmago boj za naslov še bolj zaostrili.