Debakel mladcev Hajduka v finalu lige prvakov (VIDEO)

Evropa 24. Apr 202320:46 0 komentarjev

V finalu mladinske različice lige prvakov je AZ Alkmaar s kar 5 proti 0 odpravil Hajduk. Dalmatinske pravljice je tako na klavrn način konec, pa čeprav je še ob koncu prvega polčasa semafor kazal 0:0.

Belim izpod Marjana so se stvari začele podirati v 44. minuti, ko je Luka Vušković zagrešil nespametno potezo in nizozemski ekipi z nepremišljenim startom doniral enajstmetrovko.

V drugem polčasu so igralci Hajduka nekajkrat poskusili ogroziti vrata AZ-ja iz protinapadov, vse moči stavili v napad, za kar so bili kaznovani in do konca srečanja dobili še štiri gole. Junaka srečanja in veličastnega uspeha za podmladek Alkmaarja sta Ernest Poku, ki je izsilil enajstmetrovko in potem še dvakrat zadel ter prvi napadalec Mexx Meerdink. Slednji vse bolj resno vlogo dobiva tudi že v prvi ekipi nizozemskega kluba.