Debi kot iz sanj: nekdanji golgeter Mure že trese mreže v Rusiji (VIDEO)

Nogomet 23. Jul 202312:51 0 komentarjev

Po letu in pol izvrstnih predstav v dresu Mure je Mirlind Daku poleti zapustil prekmursko ravnico in se iz Osijeka preselil v Rusijo, kjer je oblekel dres Rubin Kazana. Za nogometašem iz Kosova je sanjski debi v ruski Premier ligi, 25-letnik je na gostovanju pri moskovski Lokomotivi (2:2) svojo statistiko že obogatil z golom in asistenco.

Mirlind Daku je ime, ki se ga bodo navijači Mure še dolgo radi spominjali. 25-letnik je bil sezono in pol prvo ime prekmurskega prvoligaša, od katerega se je s koncem minule sezone poslovil v solzah.

Napadalec iz Kosova je iskreno priznal, da se je v Murski Soboti vrnil v nogometno življenje. V Prvi ligi Telemach je za črno-bele na 49 tekmah dosegel kar 24 zadetkov, nato pa se iz Osijeka, od koder je bil posojen Muri, za 1,5 milijona evrov preselil v Rusijo, kjer je oblekel dres Rubin Kazana.

Za prvenec potreboval le tri minute

V bordo rdečem dresu novega moštva se je Daku prvič uradno predstavil včeraj, ko je Rubin v prvem krogu ruskega prvenstva gostoval pri moskovski Lokomotivi. Nekdanji član prekmurskega ponosa ni potreboval prav veliko časa za svoj prvenec. Že v tretji minuti dvoboja je namreč Daku izkoristil podajo Rožkova in ekipo iz Kazana popeljal v vodstvo.

Zadetek Mirlinda Dakuja

Moskovčani so izid poravnali še v prvem polčasu, v 58. minuti pa so gostje znova vodili. Daku je bil pri zadetku spet neposredno vpleten, tokrat kot asistent Gancu Joelu Fameyehu. A tudi to na koncu ni bilo dovolj za zmago Rubina, v 88. minuti je namreč Lokomotiva prek rezervista Wilsona Isidora izenačila na 2:2.

“Debi z golom in asistenco, najboljši način za začetek novega izziva,” je na po debiju iz sanj zapisal nekdanji član Mure.