Dišalo je po novi zmagi Srečka Katanca, nato pa šok

Nogomet 27. Sep 202219:08 0 komentarjev
Srečko Katanec
Srečko Katanec je bil zelo blizu prve trenerske lovorike. Foto: Profimedia

Uzbekistan je na mini turneji v Južni Koreji lovil osmo zaporedno zmago, a Kostarika je po norem zaključku tekme končala super serijo Srečko Katanca.

Uzbekistanska nogometna reprezentanca, ki jo od avgusta lani vodi nekdanji slovenski selektor Srečko Katanec, je v letu 2022 nizala same zmage. Na sedmih tekmah je nanizala sedmih zmag, pozitivna serija pa se je danes zjutraj po našem času vendarle končala.

Po petkovi zmagi nad Kamerunom (2:0), je v torek v Suwonu na prijateljski tekmi meril moči še s Kostariko, ki jo je svet spoznal po fantastičnih predstavah na SP 2014.

Dva zadetka v sodnikovem dodatku in konec niza

Po zadetku napadalca Rome Eldorja Shomurodova je Uzbekistan dobil prvi polčas, tudi v drugem delu mu je kazalo dobro, a le do sodnikovega dodatka, ko je za Katančevo četo sledil hladen tuš.

V drugi minuti sodnikovega dodatka je v izenačil rezervist Ruben Hernandez, a za popoln preobrat Kostarike pa je dve minuti kasneje poskrbel Kendall Watson in poskrbel za prvi poraz Uzbekistana v letu 2022.

Uzbekistan bo novembra odigral še eno prijateljsko tekmo. Na Japonskem se bo udaril z izbrano vrsto Konga.