Enajstmetrovka za zmago Olimpije, blestel je njen vratar

Nogomet 5. Nov 202317:11 0 komentarjev

Nogometaši Celja so v 15. krogu Prve lige Telemach izgubili proti ljubljanski Olimpiji z 0:1 (0:1).

V tekmi kroga sta se merila vodilno Celje in tretjeuvrščena Olimpija. Obe ekipi imata nekaj težav s poškodbami (pri zeleno-belih je manjkal tudi kaznovani Agustin Doffo), tako da nista mogli računati na vse najboljše, a za slovenske razmere široka kadra pri domačem strategu Damirju Krznarju in gostujočem Zoranu Zeljkoviću sta vendarle olajšala sestavo začetnih postav.

Pri tem so se za odtenek bolje znašli Ljubljančani, ki so enkrat zadeli ter tekmo pragmatično pripeljali do konca za podaljšanje niza neporaženosti na šest tekem. Celje, ki je predvsem v drugem polčasu pritiskalo, a neuspešno, pa je prekinilo niz štirih zmag.

Uvod tekme je pripadel Celjanom, ki pa niso resno ogrozili ljubljanskih vrat. Počasi so Ljubljančani vzpostavili ravnotežje, kar lepo število gledalcev na stadionu pa še naprej ni videlo prave priložnosti.

Tudi poskus z glavo Saarja Fadide v 26. minuti po kotu je bil precej nenatančen, nevarnejši pa je bil strel Luke Bobičanca v 31. minuti, po katerem pa je Denis Pintol žogo odbil v kot.

V 33. minuti pa je Damjan Vuklišević v kazenskem prostoru po protinapadu gostov spotaknil Nemanjo Motiko, tako da je ob protestih domačih sledila enajstmetrovka za Olimpijo. Z bele pike je v 36. minuti streljal Rui Pedro, ki je zanesljivo dosegel svoj deveti gol sezone ter se utrdil na prvem mestu strelcev.

V 44. minuti se je v ugodnem položaju za strel na robu kazenskega prostora pri Olimpiji znašel Admir Bristrić, vendar je bil njegov poskus precej prešibak, v sodniškem dodatku pa je pri Celju z glavo zgrešil Edmilson.

Uvod drugega polčasa je ponudil terensko pobudo Celja, vendar mu Olimpija ni pustila resne priložnosti, sama pa je imela v 63. minuti eno tovrstno, vendar je Fadida na koncu z roba kazenskega prostora slabo streljal in žogo poslal precej mimo cilja.

Minuto pozneje pa so imeli Celjani svojo dotlej najlepšo priložnost, vendar je Tamar Svetlin v kazenskem prostoru streljal preveč po sredini, tako da je Pintol žogo ujel, v 72. minuti pa je z 12 metrov meril Vuklišević, tudi njegov strel je ljubljanski vratar ukrotil.

So pa Celjani v teh trenutkih vse bolj pritiskali, Ljubljančani pa imeli v 74. minuti novo priložnost, ko je Matko Obradović ustavil Fadidov strel. Tri minute pozneje je Pintol dobro reagiral po novih poskusih Bobičanca in Žana Karničnika, v 85. minuti pa je iz bližine zgrešil Lovro Bizjak.

Ljubljančani so v končnici tekme zgolj branili minimalno prednost, to pa so počeli uspešno, saj domači niso več prišli do resne priložnosti.

Celje bo v 16. krogu v nedeljo gostovalo v Mariboru, Olimpija pa bo gostila Muro.

Celje – Olimpija 0:1 (0:1)

Stadion Z’dežele, gledalcev 3042, sodniki: Šmajc, Gabrovec, Brezar.

Strelec: 0:1 Rui Pedro (36./11 m).

Celje: Obradović, Milić, Vuklišević, Zec, Karničnik, Zabukovnik, Popović (od 80. Bizjak), Kouter (od 46. Svetlin), Prucev (od 85. Dulca), Bobičanec, Edmilson (od 46. Bajde).
Olimpija: Pintol, Silva, Ratnik, Muhamedbegović (od 46. Karamatić), Lasickas, Agba, Fadida, Rui Pedro (od 71. Elšnik), Florucz (od 60. Brest), Bristrić (od 84. Kasa), Motika (od 71. Boultam).

Rumeni kartoni: Kouter, Popović, Zec; Motika, Brest.

Potek tekme v živo:

KONEC! Celjanom je zmanjkalo časa, Olimpija je v Celju prišla do zelo pomembne zmage in zdaj za prvim mestom, na katerem so še vedno Celjani, zaostaja le še za pet točk.

85. minuta: Še ena velika priložnost za Celje. Do strela je pred golom prišel Lovro Bizjak, ki pa je z nekaj metrov od gola Olimpije žogo poslal visoko čez prečko.

79. minuta: Še ena obramba Denisa Pintola, tokrat po strelu Žana Karničnika izven kazenskega prostora.

78. minuta: Spet je bil na preizkušnji Denis Pintol, spet se je izkazal. Tokrat po nevarnem strelu Luke Bobičanca v kazenskem prostoru.

72. minuta: Še ena velika priložnost za Celjane. Do strela je prišel Damjan Vuklišević, a se je z novo sijajno obrambo izkazal Denis Pintol.

Priložnost Damjana Vukliševića:

70. minuta: Dobra novica za vse ljubitelje slovenskega nogometa in pred zaključkom kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2024 selektorja Slovenije Matjaža Keka, pri katerem v zadnjem času redno igra v začetni enajsterici. Pri Olimpiji je na igrišče vstopil kapetan Timi Max Elšnik, ki se vrača po poškodbi.

63. minuta: Zdaj pa je bilo v kazenskem prostoru gostov vroče. Do strela je prišel Tamar Svetlin, toda vratar Olimpije Denis Pintol je njegov strel ujel.

Priložnost Tamarja Svetlina:

60. minuta: Za nami je 15 minut igre v drugem polčasu, za zdaj pa, podobno kot v prvem delu igre, brez priložnosti. Olimpija še naprej vodi z 1:0.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

POLČAS!

GOOOL!!! Olimpija vodi. V 36. minuti jo je v vodstvo po uspešno izvedeni enajstmetrovki popeljal Portugalec Rui Pedro. Najboljši strelec slovenskega prvenstva je prišel do devetega gola v tej sezoni.

Gol Ruija Pedra:

33. minut: Zdaj pa enajstmetrovka za Olimpijo. Po malce sporni situaciji, dvoboju celjskega branilca Dejana Vukliševića in napadalca Olimpije Nemanje Motike je slednji padel po tleh. Sodnik David Šmajc je pokazal na belo točko. Sodnik je potem počakal, da je situacijo preveril VAR, in svojo prvotno odločitev potrdil.

Prekršek za enajstmetrovko nad Nemanjo Motiko:

31. minuta: No, zdaj pa je prvič zadišalo po zadetku. Če se vratar Olimpije Denis Pintol ne bi izkazal z obrambo, vi videli evrogol. S strelom od daleč je poskusil Luka Bobičanec.

30. minuta: Rezultat še vedno 0:0, še naprej brez večje priložnosti.

15. minuta: Za nami je prvih 15 minut, v katerih večjih priložnosti nismo videli. Terensko premoč imajo Celjani.

Začetni postavi:

Derbi kroga bo v Celju, kjer bo gostovala Olimpija. To bo tudi obračun klubov, ki sta nedavno menjala trenerja. Damirju Krznarju gre pri Celju še naprej odlično, medtem ko za Zorana Zeljkovića pri Olimpiji ne velja ravno tako. Po zmagi na debiju je doživel evropsko razočaranje na Ferskih otokih, potem le remiziral v prvenstvu proti Aluminiju, sredi tega tedna pa se komajda rešil pred izpadom iz pokala proti drugoligašu iz Grosupljega.