EON NextGen: Nogometna poslastica na prekmurskem derbiju (VIDEO)

Nogomet 3. Avg 202320:24 0 komentarjev
Eon Next Gen

V drugem krogu EON NextGen lige smo spremljali lokalni derbi med Nafto in Muro. Na poslastici smo videli kar pet zadetkov, na koncu pa so se zmage veselili črno-beli.

Povedli so nogometaši Nafte v 16. minuti, za vodstvo domačih je zadel Niko Zamuda. Le dve minuti kasneje je Jaka Domjan izenačil. V drugem polčasu je Mura prestavila na višjo prestavo, preko zadetkov Alina Kumerja in znova Jake Domjana so povedli s 3:1.

Marko Čuček Bezjak je v 69. minuti znižal na 3:2, do konca tekme pa se rezultat ni več spremenil.

Vsi zadetki s tekme Nafta – Mura:

Mladinsko državno prvenstvo pod imenom EON NextGen po novem poteka na ravni U-19 in je ločeno od kadetskih tekmovanj. Za olajšanje prehoda iz mladinskega v članski nogomet, ki velja za najzahtevnejše obdobje v karierah igralcev, imajo klubi možnost v svojih postavah igrati s še do štirimi igralci (trije igralci v polju in en vratar) v prvem letu po izteku mladinskega staža (U-20).