Madžari po preobratu na EURO!

Euro 12. Nov 202022:53 > 22:54
Print screen/SK

Reprezentanca Madžarske bo drugič zapored nastopila na evropskem prvenstvu, potem ko je s preobratom v zadnjih minutah premagala Islandijo z 2:1.

Islandci so v Budimpešti povedli že v 11. minuti. Prosti strel je z roba kazenskega prostora izvedel Gylfi Sigurdsson, vratarju Petru Gulacsiju pa je žoga spolzela skozi roke in končala v golu. Madžari so imeli sicer precej več posesti žoge, vendar je bil islandski gol kot zaklet, vendar le do 88. minute, ko se je začel preobrat. Po predložku z desne se je v kazenskem prostoru žoga odbijala od noge do noge, nato pa je iz ozadja pritekel Loic Nego in neoviran zatresel mrežo za izenačenje.

Ko smo že pričakovali podaljšek, pa do Madžari v 92. minuti prišli do zmagovitega zadetka. Po hitrem protinapadu po levi strani se je Dominik Szoboszlai odločil za strel z 20 metrov, žoga pa je ob vratnici našla po v gol za veliko zmago Madžarov, ki bodo na Euru igrali drugič zapored, potem ko pred tem kar 44 let niso bili udeleženci zaključnega turnirja.

Za nagrado Madžare na EP čaka skupina “smrti” z evropskimi prvaki Portugalci, svetovnimi prvaki Francozi in Nemci.