Slovenci jezo stresli nad Latvijo

Euro 10. Jun 201922:17 > 22:35
Ian MacNicol/Getty Images

Nogometaši Slovenije so prekinili niz devetih tekem brez zmage in v Rigi v kvalifikacijah za EP 2020 z 0:5 premagali Latvijo. Z dvema zadetkoma sta blestela Domen Črnigoj in Josip Iličić.

Naša reprezentanca je bila tekom srečanja precej boljši nasprotnik. Izbranci selektorja Matjaža Keka so tekmo odločili že po prvih 45 minutah, ko so vodili s 4:0. Prva dva gola je dosegel Domen Črnigoj, potem je dva dosegel še Josip Iličič. V drugem polčasu pa hiter zadetek v 47 minuti, ko je bil natančen Miha Zajc

Slovenija je zdaj na lestvici četrta, z dvema točkama zaostanka za Izraelom, ki je na drugem mestu in sedmimi točkami za Poljsko, ki ima po štirih krogih popoln izkupiček.

Kvalifikacije za EP, skupina G, 4. krog:

LATVIJA – SLOVENIJA 0:5 (0:4)
Črnigoj 24., 27., Iličić 29./11-m, 44., Zajc 47.

POLJSKA – IZRAEL 4:0 (1:0)
Piatek 35., Lewandowski 56./11-m, Grosicki 59., Kadzior 84.

SEVERNA MAKEDONIJA – AVSTRIJA 1:4 (1:1)
Hinteregger 18./ag; Lazaro 39., Arnautović 62./11-m, 82., Laimer 86.

Slovensko vrsto v nadaljevanju kvalifikacij čakata dve domači tekmi, in sicer 6. septembra proti Poljski in 9. proti Izraelu.