Armenija povedla, Italijani pa v drugem delu do zmage

Euro 5. Sep 201920:06 > 20:10
Claudio Villa/Getty Images

Začel se je 5. krog kvalifikacij za Euro 2020. Italijani so na tekmi v skupini J s 3:1 premagali Armenijo.

Armenci so v 11. minuti prišli do presenetljivega vodstva. Protinapad je sijajno zaključil napadalec Aleksander Karapetian, ki je šokiral goste. Azzurri so izenačili v 28. minuti, ko je Andrea Belotti zadel po podaji Emersona z desne.

Karapetian si je v sodnikovem dodatku prvega polčasa prislužil drugi rumeni karton, kar je bilo za Armenijo v nadaljevanju usodno. Italijani so sicer dolgo lomili nasprotnika, do popolnega preobrata pa prišli v 77. minuti, ko je Leonardo Bonucci z desne podal pred vrata, kjer je bil z glavo natančen Lorenzo Pellegrini. Končni izid je tri minute kasneje postavil Belotti.