Poraz BiH v Erevanu "odnesel" Prosinečkega

Euro 8. Sep 201916:59 > 17:00
Roberta Prosinečkega spet povezujejo s selektorskim mestom Slovenije. FOTO: Guliverimages.

Nogometaši BiH so na kvalifikacijski tekmi skupine J v Armeniji izgubili z 2:4 in si s tem močno priprli vrata zauvrstitev na EURO 2020. Po koncu srečanja je selektor BiH nepreklicno odstopil z mesta selektorja reprezentance.

Ekipa Roberta Prosinečkega je padla na 4. mesto s sedmimi točkami s šestih tekem. Vodilna Italija jih ima 15, drugi so Finci z 12-timi, obe ekipi pa imata še tekmo manj od BiH.

Armenci so z današnjo zmago tretji z 9 točkami in gredo prihodnji mesec izjemno motivirani v Lihtenštajn, saj beležijo najboljše kvalifikacije od samostojnosti dalje.

Zmaji so se dvakrat vrnili, a na koncu vseeno ostali praznih rok. Za domače je v 3. minuti zadel Henrik Mkhitaryan, deset minut kasneje je izenačil Edin Džeko in postavil izid prvega polčasa.

Mkhitaryan je znova zadel v 66. minuti, a tudi ta prednost ni trajala dolgo. V 70. minuti je lepo akcijo s strelom z blićine zaključil Amer Gojak.

Armenci so še tretjič povedli v 77. minuti, ko je bil tokrat Mkhitaryan asistent, na oddaljenejši vratnici pa se je odlično znašel Hovhannes Hambardzumyan. Gostje so pritiskali proti golu, da še tretjič izenačijo, zgodilo pa se je nasprotno.

V sodnikovem podaljšku so domači izpeljali protinapad, ki ga je zaključil – ja kdo drug kot – Mkhitaryan. Njegov strel se je peljal mimo gola, a je nerodno posredoval Stjepan Lončar in žogo ponesreči usmeril tik za vratnico za 4:2.