Poraz proti Avstriji, EURO se izmika

Euro 13. Okt 201922:47 > 23:13
NZS/Twitter

Slovenska nogometna reprezentanca je po porazu proti Severni Makedoniji morala priznati premoč še Avstriji, ki je bila v Stožicah z golom Poscha boljša z 1:0. Avstrijci nam na 2. mestu, ki še pelje na EURO dve tekmi do konca bežijo za 5 točk.

Slovenija v razprodanih Stožicah (15.108) ni uspela priti do zmage, prehiteti Avstrijo na 2. mestu in priti v položaj, ko bi pred zadnjima dvema tekmama sama odločala o svoji usodi. Avstrijci so do zadetka prišli v 21. minuti, ko je po podaji iz kota Jana Oblaka premagal Stefan Posch.

Avstrijci so bili kvalitetnejši in konkretnejši nasprotnik, tudi po izgubljeni žogi so z agresivno igro naše nogometaše zadrževali na naši polovici, jih prisilili v napake in prihajali do posesti. Bili so bolj nevarni za naš gol in so do zmage prišli povsem zasluženo.

Pa vendarle bi se lahko srečanje zapeljalo tudi v drugo smer. Glavni sodnik Cüneyt Cakir v prvem polčasu ni videl igranja z roko Gregoritscha v avstijskem kazenskem prostoru, po katerem bi moral pokazati na najstrožjo kazen. Nekaj minut kasneje je Ulmer pokosil Bezjaka, zaradi česar bi si avstrijski nogometaš zaslužil direktni rdeči karton. Turek, eden najboljših sodnikov, ki je sodil tudi finale Lige prvakov, pa mu je za nevaren štart pokazal samo rumeni karton.

Poljaki so premagali Severno Makedonijo z 2:0 in si že zagotovili vozovnico za prvenstvo stare celine, Avstrijci pa dve tekmi pred koncem kvalifikacij na 2. mestu Severni Makedoniji in Sloveniji bežijo za 5 točk.

Naši severni sosedi do konca igrajo doma s Severno Makedonijo in v gosteh z Latvijo, Severne Makedonce čaka ob tem doma še Izrael, izbrance Matjaža Keka pa do konca ciklusa kvalifikacij za EURO 2020 čakata še domača tekma z Latvijo in obračun s Poljsko v gosteh.