Poškodba Benzemaja zasenčila zmago Francozov

Euro 8. Jun 202123:00 > 23:01 0 komentarjev

Francozi so na prijateljski tekmi pred Eurom premagali Bolgare s 3:0, sive lase vodilnim pa je povzročila poškodba Karima Benzemaja.

Francozi so bili boljši od Bolgarov. Prvi zadetek na tekmi je dosegel Antoine Griezmann v 29. minuti, ki je s fantastičnim akrobatskim strelom in s pomočjo obrambe Bolgarije žogo poslal v mrežo. Zmago je v 83. in 90. minuti potrdil 34-letni Olivier Giroud z dvema zadetkoma Francozi so kontrolirali posest žoge in bili veliko boljši tekmec, vseeno pa v francoski reprezentanci ni vse rožnato. Še posebej v negativnem smislu izstopa poškodba Karima Benzemaja, ki je v 41. minuti prisilno zapustil zelenico.

Španci so s pomlajeno reprezentanco, zaradi okužbe Sergia Busquetsa je ekipa namreč v karanteni, premagali Litvo s 4:0. Za Špance je že v tretji minuti zadel Hugo Guillamon, v 24. minuti je vodstvo podvojil Brahim Diaz, v 53. minuti je Juan Miranda zadel za 3:0. Piko na i je postavil Javi Puado.