Nemci Škotom odčitali nogometno lekcijo (VIDEO)

Euro2024 14. Jun 202419:30 > 23:00 0 komentarjev

Nemčija je na uvodni tekmi evropskega nogometnega prvenstva s 5:1 premagala Škotsko. Domačini so tako upravičili vlogo velikih favoritov.

Nemčija je na sanjski način odprla domače evropsko prvenstvo. Že v 10. minuti je za navdušenje na Allianz Areni poskrbel Florian Wirtz.

Devet minut kasneje je Jamal Musiala povišal vodstvo elfa, tik pred koncem prvega polčasa pa je enajstmetrovko izkoristil Kai Havertz.

V nadaljevanju smo spremljali nekoliko bolj mirno tekmo, kljub temu pa smo videli še tri zadetke. V 68. minuti je s pravo mojstrovino mrežo Škotov zatresel Niclas Füllkrug.

Za častni zadetek Škotske je z avtogolom poskrbel nemški branilec Antonio Rüdiger. Piko na i visoki nemški zmagi je v 93. minuti pristavil Emre Can.

Celoten spored evropskega prvenstva si lahko ogledate tukaj.