Domžale tokrat pokazale povsem drugačen obraz

Evropa 10. Avg 202122:09 0 komentarjev
Dejan Djuranović. FOTO: Guliverimages.

Nogometaši Domžal so na povratni tekmi 3. kroga kvalifikacij konferenčne lige v Stožicah izgubili proti Rosenborgu z 1:2 (1:0). Domžalčani, ki so na prvi tekmi na Norveškem doživeli poraz z 1:6, so tako končali nastope v evropskem tekmovanju.

Izbranci Dejana Djuranovića so v Stožicah pokazali boljši obraz kot na prvi tekmi, a je bil zaostanek s te prevelik, da bi lahko upali na kakršenkoli čudež. Rosenborg, 26-kratni norveški prvak, si je z novo zmago tako priigral nadaljevanje evropske poti, kjer mu bo zadnjo oviro pred skupinskim delom predstavljal francoski Rennes.

Domžale pa so za to sezono končale z evropskim udejstvovanjem. Slovenijo tako zastopata le še Mura in Olimpija, ki ju povratna dvoboja 3. kroga kvalifikacij evropske oziroma konferenčne lige čakata v četrtek.

Domžalčani so odločno začeli tekmo in že v prvih treh minutah dvakrat ogrozili vrata gostov prek Mateja Podlogarja in Nermina Hodžića. Domači so v uvodu pokazali boljšo predstavo kot na prvi tekmi, kljub temu je v 15. minuti pri gostih do strela prišel Carlo Holse, toda Ajdin Mulalić ni imel veliko dela.

V 24. minuti se je Senijad Ibričić odločil za strel z dobrih 20 metrov, žogo pa poslal le malo mimo Rosenborgovih vrat. Deset minut pozneje pa so domači povedli, ko je z leve strani podal Enes Alić, Matej Podlogar pa je zadel iz bližine.

Zadnjo priložnost v prvem delu so imeli Norvežani, potem ko je v 45. minuti domžalski vratar Mulalić moral posredovati po poskusu Dina Islamovića z glavo.

Uvod drugega polčasa je bil bolj po godu gostom, saj so ti izenačili v 48. minuti, po podaji z leve strani je pred vrati do žoge prišel Noah Jean Holm in zadel za 1:1.

V 57. minuti je Mulalić ustavil poskus Holseja, sledilo pa je mirnejše obdobje, ki ga je v 75. minuti prekinil Alić, ko je s podajo z leve strani zadel prečko. V 86. minuti pa je Rosenborg prišel do zmagovitega zadetka, ko se je med strelce vpisal Stefano Vecchia.

Še višjo zmago gostov je v sodniškem dodatku preprečil Mulalić z novim posredovanjem po strelu Adama Carla Anderssona z leve strani.

Domžale – Rosenborg 1:2 (1:0)

Stadion Stožice, gledalcev 758, sodniki: Maresca, Costanzo in Perrotti (vsi Italija).

Strelci: 1:0 Podlogar (34.), 1:1 Holm (48.), 1:2 Vecchia (86.).

Domžale
: Mulalić, Šoštarič Karić, Käit, Dobrovoljc, Alić, Markuš (od 81. Perc), Hodžić (od 67. Žinič), Martinović (od 58. Husmani), Ibričić, Saitoski (od 58. Jakupović), Podlogar (od 67. Vuk).
Rosenborg: Andre Hansen, Augustinsson (od 56. Andersson), Hovland, Eyjolfsson, Reitan, Konradsen, Hoff, Tagseth (od 46. Tettey), Ceide (od 46. Vecchia), Holse (od 76. Skarsem), Islamović (od 46. Holm).

Rumeni kartoni:
Husmani, Vuk, Dobrovoljc; Reitan.

Potek tekme in posnetki priložnosti:

KONEC TEKME! Domžalčani so v Stožicah pokazali veliko, se zelo dostojno upirali močnemu nasprotniku in se od Evrope poslovili z remijem. Zdaj bodo vse sile usmerili v domače nogometno dogajanje.

Gol Stefana Vecchia:

GOOOL! Norvežanom je uspel preobrat. V 86. minuti je za goste zadel Stefano Vecchio.

75. minuta: Enes Alić, ki je zadel že na Norveškem, bi v mrežo Rosenborga skoraj spravil še drugo žogo. Po predložku s strani je žoga zavila proti golu in skoraj presenetila gostujočega vratarja. Stresla je prečko in se, na žalost, odbila nazaj na igrišče.

Gol Carla Holseja:

GOOOL! Menjave so se Norvežanom očitno obrestovale. Že v 48. minuti so izenačili izid, na 1:1 pa je poravnal mladi norveški napadalec Carlo Holse.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA! Trener Rosenborga očitno ni zadovoljen z igro v prvih 45 minutah, zato je ob polčasu opravil kar tri menjave.

POLČAS! Domžale na odmor odhajajo s prednostjo 1:0, v skupnem seštevku (2:6) pa so še vedno daleč od preobrata, a so v prvih 45 minutah pokazale zelo dobro predstavo.

Gol Mateja Podlogarja:

GOOOL! Domžale od 34. minute vodijo z 1:0, v skupnem izidu pa še vedno zaostajajo z 2:6. V polno je po podaji Enesa Alića z leve strani zadel Matej Podlogar.

Priložnost Senijada Ibričića:

24. minuta: spet so zapretile Domžale. Od daleč je streljal Senijad Ibričić in za las zgrešil cilj. Če bi zadel, bi v Stožicah videli evrogol.

15. minuta: po dobrem začetku Domžal so do prve priložnosti prišli tudi gostje. Z roba kazenskega prostora je meril Danec Carlos Holse, a vratar Domžal Aldin Mulalić ni imel težav.

Priložnost Nermina Hodžića:

3. minuta: še ena priložnost za Domžale, do strela je prišel Nermin Hodžić in za malo zgrešil cilj.

Priložnost Mateja Podlogarja:

2. minuta: prva priložnost na tekmi, pripadla je Domžalam. Po podaji Senijada Ibričića je do strela prišel Matej Podlogar, poskusil je z volejem, a se je z odlično obrambo izkazal nasprotnikov vratar.

ZAČETEK! Tekma se je začela. S sredine igrišča so krenili nogometaši Domžal.

19.00: znana je začetna enajsterica Domžal. S tole ekipo se bo trener Domžal Dejan Djuranović lotil Rosenborga: