Chelsea po enajstmetrovkah do superpokalne lovorike

Evropa 11. Avg 202123:50 > 12. Avg 2021 8:03 0 komentarjev
Zmagovalci lige prvakov so dobili tudi evropski superpokal. Foto: Chelsea FC

Nogometaši Chelseaja so zmagovalci evropskega superpokala. V tekmi na Nacionalnem štadionu Windsor Park v Belfastu so po enajstmetrovkah (7:6) premagali Villarreal in še drugič v zgodovini prišli do te lovorike.

Londončani so že na samem začetku tekme pokazali, da jih zanima le nova lovorika. Modri so prevladovali, imeli večjo posest, v 27. minuti pa so po akciji, ki jo je začel Marcos Alonso, zadeli za 1:0. Španec je z dolgo podajo na levi bok v ogenj poslal Kaia Havertza, Nemec pa lepo našel vtekajočega Hakima Ziyecha, ki je lepo zadel.

Poškodba je bila tako huda, da ni mogel nadaljevati s tekmo:

Najprej dve vratnici Villarreala, nato vendarle zadetek

Strelec zadetka se je ob koncu prvega polčasa poškodoval in moral zapustiti igrišče, zamenjal ga je Christian Pulisic, Villarreal pa je v zadnjih sekundah prvega dela stresel prečko. Močno je sprožil Alberto Moreno, a žoga ni želela za golovo črto.

Villarreal je v drugem polčasu izenačil na 1:1. Foto: Guliverimages

Rumena podmornica je na začetku drugega polčasa še drugič stresla okvir vrat. Po napaki vratarja Chelseaja Edouarda Mendyja je do strela prišel Gerard Moreno, a zadel le desno vratnico.

Villarreal se kljub smoli ni predajal in bil za trud tudi poplačan. V 73. minuti je po lepi dvojni podaji z Boulayem Dio lepo zadel Moreno in izenačil na 1:1.

Rezervist Kepa junak Chelseaja

V rednem delu nismo več videli zadetkov, tudi ne v podaljšku, zato so o zmagovalcu odločali streli z bele točke. Uspešnejši so bili Londončani, ki so tik pred koncem drugega podaljška menjali vratarja. In ravno Kepa Arrizabalaga je v sedmi seriji ubranil strel Raula Albiolu in slavje modrih v Belfastu se je lahko začelo.

Chelsea je na svoji peti tekmi na evropskem superpokalu še drugič osvojila to lovoriko, Villarreal pa ostaja brez.