Za Maribor usodne škarjice v 90. minuti

Evropa 25. Avg 202222:40 1 komentar

V evropskih tekmovanjih v letošnji sezoni ne bo nobenega slovenskega predstavnika. Maribor je na zadnji stopnici pred uvrstitvijo v konferenčno ligo izgubil proti Cluju z 1:0. Edini zadetek na tekmi je v 90. minuti dosegel Lovro Cvek z neverjetnimi škarjicami.

Tekma v Romuniji ni bila lepa na oko. Največ se je dogajalo na sredini igrišča. Priložnosti je primanjkovalo na obeh straneh. Odločilni zadetek pa je padel šele v 90. minuti, ko je s škarjicami zadel Lovro Cvek, nekdanji član Zavrč, Aluminija in Celja. Fantastičen zadetek, ki je Mariborčane oddaljil od evropske jeseni.

Maribor, ki je v preteklosti (po trikrat) že igral v skupinskem delu tako lige prvakov kot evropske lige, si je v Romuniji želel priti do zmage, ki bi prinesla ne le nadaljevanje evropske sezone, temveč tudi želeno finančno injekcijo. Samo preboj v konferenčno ligo klubu prinese 2,94 milijona evrov, zmaga v skupinskem delu pomeni 500.000 evrov, neodločen izid pa 166.000 evrov.

Čeprav je bil dvoboj z romunskim prvakom, ki ima po Transfermarktu skoraj štirikrat vrednejšo ekipo, večinoma izenačen, pa Štajercem v napadu ni uspelo narediti dovolj. Maribor nadaljuje niz brez zmage, ta znaša že devet tekem.

Iz evropskih tekmovanj sta izpadla tudi Žan Zaletel in David Brekalo. Prvi je z Viborgom premoč priznal West Hamu, drugi z Vikingom Steaui iz Bukarešte. Bolje ni šlo niti Janu Mlakarju, od Hajduka je bil s skupnim rezultatom 6:2 boljši Villarreal. Izpadel je tudi Rapid Dejana Petrovića.

Cluj – Maribor 1:0 (0:0)

Cvek 90.

KONEC TEKME!

90. minuta: Gol! Kakšen zadetek Cluja. V 90. minuti je s škarjicami zadel Lovro Cvek, nekdanji član Zavrč, Aluminija in Celja. Fantastičen zadetek, ki Mariborčane oddaljuje od evropske jeseni.

87. minuta: Velika napaka v obrambi Maribora ni bila kaznovana! Yeboah je po zaspani reakciji branilcev slovenskih prvakov prišel do strela z glavo, a s težkega kota je uspel zadeti le okvir vrat. Mariborčani so tokrat imeli precej sreče.

75. minuta: Večjih priložnosti na današnji tekmi še nismo videli. Tudi v drugem polčasu je igra precej taktična, nobena ekipa ne napada brezglavo. Borba se odvija predvsem na sredini igrišča. 15 minut smo oddaljeni od podaljškov.

53. minuta: Prva lepša priložnost za Maribor v drugem polčasu. Rok Kronaveter je z levico poizkusil z roba kazenskega prostora, vratar Cluja Simone Scuffet pa je žogo odbil čez prečko.

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa.

41. minuta: Več od igre imajo Romuni, ki pa si niso ustvarili konkretnih priložnosti, kaj šele, da bi uspeli premagati obrambo Maribora. Slovenski prvaki poizkušajo predvsem s protinapadi, zaenkrat pa sta obe mreži ostali nedotaknjeni.

13. minuta: Lepa priložnost tudi za domačine. Z glavo je poizkusil Yeboah, a Bergsen se je izkazal z obrambo in žogo poslal v kot.

10. minuta: Prva lepša priložnost za Maribor. Ivan Brnić je po podaji Roka Baturine prodrl po levi strani mariborskega napada, si žogo nastavil na desnico in preizkusil vratarja Cluja Simoneja Scuffeta, ki je poizkus ubranil. Ostaja 0:0.