Olympiacos v Pireju ponovil vajo z Otoka (VIDEO)

Evropa 8. Maj 202420:59 > 09. Maj 2024 23:00 0 komentarjev

Nogometaši Fiorentine so prvi finalisti letošnje izvedbe konferenčne lige. Italijanska ekipa je na povratni polfinalni tekmi v gosteh z 1:1 remizirala proti belgijskem moštvu Club Brugge in si s skupnim izidom 4:3 zagotovila nastop v finalu. Za drugo vozovnico v Atene, je Olympiacos še drugič porazil Aston Villo (2:0).

Prva tekma med tema tekmecema v Firencah se je končala s tesno zmago italijanske ekipe 3:2. Italijani so tako v Belgijo prišli s prednostjo zadetka. A Belgijci so to prednost hitro izničili. Club Brugge je v vodstvo v 20. minuti popeljal Maxim De Cuyper. Fiorentina je bila nevarna, a vseeno skozi tekmo gola ni uspela doseči. To se je le spremenilo v 85. minuti, ko je najstrožjo kazen v zadetek pretvoril Lucas Beltran in Fiorentini zagotovil še drugi zaporedni nastop v finalu tega tekmovanja.

Drugi polfinalni dvoboj je bil na vrsti v tradicionalnem četrtkovem terminu. Olympiacos je doma zlahka ubranil prednost dveh golov, potem ko je v gosteh s 4:2 slavil proti Aston Villi. Še več, skupni izid je po tekmi v Pireju kar 6:2, saj so Grki še drugič ugnali Otočane, tokrat z 2:0. Vrhunce si lahko ogledate zgoraj.

Finale konferenčne lige bo 29. maja v Atenah. Fiorentina bo v finalu zaigrala še drugo leto zapored, lani je izgubila proti West Hamu.