Celjani strli Beloruse, Maribor poražen v Turčiji (VIDEO)

Evropa 10. Avg 202318:30 > 21:58 1 komentar

Nogometaši Celja so v Stožicah z 1:0 dobili prvo tekmo 3. kroga kvalifikacij za konferenčno ligo proti beloruskemu Neman Grodno. V zgornjem videu si oglejte vrhunce dvoboja. Medtem ko so Mariborčani v Turčiji proti močno favoriziranemu Fenerbahčeju izgubili z 1:3. Povratna obračuna bosta prihodnji teden.

Celjani so prišli v 3. krog kvalifikacij za konferenčno ligo v precej drugačni vlogi kot v prejšnjega. Proti Vitorii Guimaraes so bili močno podrejeni, a pripravili pripravili manjšo senzacijo. Tokrat so bili favoriti celjski nogometaši, a dvoboj začeli zelo rezervirano, bližje golu pa je bil v prvem polčasu gost iz Belorusije.

Najbližje golu je Neman Grodno prišel takoj po odmoru, ko je grobo napako napravil Luka Bobičanec, a se je z obrambo izkazal Matjaž Rozman. Kot bi dogodek prebudil Celjane, ki so v nadaljevanju vendarle začeli resneje pretiti. V 70. minuti je v polno zadel Chukwubuikem Ikwuemesi, ki je bil v drugem polčasu med boljšimi posamezniki. Izkoristil je višino in nalet ter žogo v gol potisnil z glavo.

Zmagovalec se bo v zadnjem predkrogu kvalifikacij pomeril z boljšim iz dvoboja med ciprsko AEK Larnaco in izraelskim Maccabijem iz Tel Aviva, ki sta na prvi tekmi remizirala (1:1).

Maribor poražen v Turčiji

Mariborčani so v istem tekmovanju gostovali v vročem Carigradu, kjer so se sprva odlično upirali favoriziranemu Fenerbahčeju. Do odmora sta mreži mirovali, nato so domači z dvema hitrima goloma ušli na 2:0, a je Maribor odgovoril in z golom Marka Strajnarja znižali.

Za lepo prednost Turkov je v sodnikovem dodatku enajstmetrovko izkoristil Dušan Tadić ter postavil končnih 3:1. Do 67. minute je za Fener igral tudi slovenski reprezentant Miha Zajc.

Zmagovalca slovensko-turškega dvoboja v zadnjem krogu kvalifikacij čaka boljši iz obračuna med Twentejem in Rigo. Nizozemci so prvo tekmo dobili z 2:0.