Poraz Milančanov ni bil usoden, Galatasaray zapravil prednost (VIDEO)

Evropa 22. Feb 202423:05 > 23:55 0 komentarjev

AC Milan se je kljub porazu v Franciji uvrstil v osmino finale evropske lige. Rennes je doma zmagal s 3:2, a to je bilo premalo za napredovanje, so pa do preobrata prišli nogometaši praške Sparte, ki je doma s 4:1 odpihnila Galatasaray in si zagotovila napredovanje. Roma je Feyenoord premagala šele po enajstmetrovkah.

Milan je večji del naloge opravil že na prvi tekmi, ko je proti Rennesu slavil s 3:0. Tokrat je v Franciji sicer izgubil z 2:3, a je bilo to več kot dovolj za med 16. Pri domačih je sicer Benjamin Bourigeaud dosegel vse tri zadetke, dva z bele pike. Za Milan sta bila uspešna Luka Jović in Rafael Leao.

Benfica je proti Toulousu doma zmagala z 2:1, tako da ji je v Franciji zadostovalo končnih 0:0. Drugi portugalski predstavnik Braga je po domačem porazu z 2:0 proti Karabahu Agdamu tokrat v gosteh izničila zaostanek in izsilila podaljšek, potem ko je od 57. minute igrala z igralcem več. V podaljšku so padli kar trije zadetki, za Portugalce je bila dovolj enajstmetrovka Simona Banze v 115. minuti.

Tudi obračun Freiburga in Lensa (prva tekma 0:0) se ni končal po rednem delu. Roland Sallai je namreč Nemce z golom v drugi minuti sodniškega dodatka rednega dela pripeljal do 2:2. V podaljšku je Michael Gregoritsch Freiburgu priigral vodstvo in napredovanje s 3:2 v 99. minuti.

Dodatne minute za odločitev o napredovanju sta potrebovala tudi Roma in Feyenoord. Prva tekma se je končala z 1:1, z enakim izidom se je končal redni del tudi v Rimu. V prvem polčasu je za goste zadel Santiago Gimenez, za domače pa Lorenzo Pellegrini. V podaljšku je imel čisto na koncu lepi priložnosti Romelu Lukaku, a obe zapravil. Sledile so enajstmetrovke, pri teh so Rimljani zadeli štirikrat, edino je zgrešil Lukaku, Nizozemci pa dvakrat.

Romelu Lukaku

Praška Sparta je po porazu z 2:3 v Istanbulu doma s 4:1 odpravila Galatasaray, pri čemer je slednji zadnjih 20 minut igral z igralcem manj in dobil tri gole. Indrit Tuci je prispeval gol in podajo za Čehe. Marseille je po remiju 2:2 v gosteh pri Šahtarju Donecku doma zmagal s 3:1, Ismaila Sarr in Geoffrey Kondogbia sta prispevala odločilna gola. Sporting pa je že v Bernu zmagal s 3:1, tako da je napredoval kljub remiju z 1:1 proti Young Boys.

V tem delu evropske lige, kjer so bili klubi, ki so zasedli druga mesta v skupinskem delu evropske lige ter tretja mesta v skupinskem delu lige prvakov, ni igral noben slovenski nogometaš.

Zmagovalci osmih parov, igrali bodo tekme doma in v gosteh, so se prebili v osmino finala, kjer jih čakajo zmagovalci skupin evropske lige. To pa so West Ham, Brighton, Rangers, Atalanta, Liverpool, Bayer Leverkusen, Villarreal in Slavia Praga.

Žreb osmine finala bo v petek. Boji najboljših 16 bodo nato 7. in 14. marca, četrtfinale 11. in 18. aprila, polfinale 2. in 9. maja, finale pa bo v Dublinu 22. maja.