Senzacija sredi Zagreba: Dinamo izločil sedmo ekipo španskega prvenstva (VIDEO)

Evropa 22. Feb 202422:45 > 22:59 2 komentarja

Nogometaši zagrebškega Dinama se veselijo velikega podviga, potem ko so v šestnajstimi finala konferenčne lige izločili sedmo ekipo španskega prvenstva Real Betis.

Hrvaški prvaki so prvo tekmo v Sevilli senzacionalno dobili z 1:0, na povratni v Zagrebu pa uspeli remizirati 1:1, kar jim je prineslo uvrstitev med 16 najboljših ekip tretjerazrednega evropskega klubskega tekmovanja.

V tekmo so sicer bolje vstopili gosti, ki so povedli po zadetku Cedrica Bakambuja v 38. minuti, a je Dinamo uspel odgovoriti v drugem polčasu, ko je izenačil Japonec Takuro Kaneko in postavil končni izid 1:1.

“Težka tekma, iz naše napake so dosegli gol, mi pa smo v drugem polčasu zadeli in imeli veliko priložnosti. Najbolj pomembno je, da smo napredovali,” je po velikem uspehu dejal asistent zagrebškega gola Arber Hoxha.

Ajax izločil Žugljev Bodö/Glimt

Bodö/Glimt Nina Žuglja je proti Ajaxu v gosteh igral 2:2, tokrat pa so Nizozemci povedli v 34. minuti, ko je zadel Steven Berghuis. Slednji so v 48. minuti ostali brez izključenega Josipa Šutala, a je pri domačih nato hitro dva rumena kartona dobil Albert Groenbaek, tako da sta ekipi spet bili številčno poravnani.

V 72. minuti je Žugelj dobil priložnost pri domačih, ki so imeli precej več žogo v posesti in precej več strelov, eden od teh pa je zadel tarčo, Patrick Berg je namreč v 83. minuti poskrbel za 1:1 in izsilil podaljšek. Potem ko so sodniki Norvežanom še v rednem delu razveljavili nov zadetek zaradi prepovedanega položaja, so Nizozemci v 115. minuti dosegli regularen in odločilen gol, strelec je bil Kenneth Taylor.