Finci podaljšali agonijo Maribora

Evropa 11. Avg 202219:50 > 23:29 0 komentarjev
HJK - Maribor

Nogometaši Maribora so v tretjem krogu kvalifikacij za ligo Evropa še drugič izgubili proti HJK. Potem ko so na prvi tekmi v Ljudskem vrtu klonili z 0:2, je bil finski predstavnik v Helsinkih tokrat boljši z 1:0 (0:0). Slovenski prvak se tako poslavlja od drugorazrednega evropskega tekmovanja, a ga že prihodnji teden čaka nov evropski obračun, ko se bo v predtekmovanju konferenčne lige pomerili s Clujem.

Mariborčani so imeli v finski prestolnici večji del tekme terensko premoč, a je bilata  jalova. V napadu je manjkalo idej, izrazitejših priložnosti si niti niso ustvarili, nekajkrat so nevarno poskušali s streli z razdalje ali polrazdalje, vendar poti v mrežo niso našli.

Na drugi strani niso blesteli niti v obrambi. Že v prvem polčasu so imeli težave pri prekinitvah in predložkih s strani, v drugem pa tudi ni šlo brez individualnih napak, tako so v 54. minuti pozabili na Santerija Hostikko, ki je neoviran na robu kazenskega prostora sprejel žogo, nato pa z natančnim strelom v nasprotni kot premagal mariborskega vratarja Menna Bergsena.

Za Mariborčane je bil to že peti zaporedni poraz v vseh tekmovanjih in sedma tekma, peta evropska, na kateri niso dosegli gola.