Juventus brez prejetega gola v polfinale LP!

Liga prvakov 19. Apr 201719:45 > 22:36
Shaun Botterill, Getty Images

Nogometaši Juventusa so se drugič v zadnjih treh sezonah prebili v polfinale Lige prvakov. Napreduje še Monaco.

Torinska “Stara dama” je po prepričljivi zmagi na prvi tekmi (3:0) na Nou campu ubranila vse napade Barcelone, odigrala 0:0 in si zasluženo zagotovila uvrstitev med najboljše štiri ekipe stare celine. Ob “zebrah” bodo tam nastopili še Real Madrid, Atletico in Monaco. Žreb bo v petek v Nyonu.

Jasno je bilo, da bo Barcelona vse sile usmerila v napad, potem ko so s huronskimi napadi v osmini finala kar s 6:1 premagali PSG in se senzacionalno uvrstili med najboljših 8 klubov v Evropi, toda tokrat so naleteli na sila organiziran obrambni zid Juventusa, ki je dokazal, za kako resno, organizirano moštvo gre.

V 13. minuti je imel lepo priložnost Gonzalo Higuain, a je njegov močan strel končal tik nad prečko. Najlepšo priložnost za Barcelono je imel v prvem polčasu Lionel Messi, ki se je na 12 metrih od gola znašel v dobrem položaju za strel, žogo pa z levico poslal le kakšen meter mimo leve vratnice Gialuigija Buffona.

Barcelona si je skozi celoten potek prvega polčasa ustvarjala polpriložnosti, najbolj aktivna sta bila na levi strani Jordi Alba in še bolj Neymar, toda do rezultatske prednosti niso in niso prišli. Italijanska ekipa je bil strnjena v kazenskem prostoru, pa vseeno nevarno grozila prek protinapadov, v katerih so bili nevarni Paulo Dybala, Juan Cuadrado ter Higuain.

Ob koncu prvega polčasa so se domači navijači ustrašili za zdravje Messija, ki je po stiku z Miralemom Pjanićem obležal, a se potem pobral in normalno nadaljeval srečanje.

V drugem polčasu podobna zgodba, Barcelona je imela večino svojih mož na nasprotnikovi polovici, Juventus je bil nekajkrat nevaren s protinapadov, še zadnjo priložnost, da tekmo naredijo vsaj malo bolj napeto, pa so igralci “Barce” zapravili v 67. minuti, potem ko je po napaki Buffona Messi meril nenatančno.

Vse bolj se je tekma približevala koncu, tem bolj je padala morala domačim napadalcem in “Juve je tako zdržal brez večjih preglavic. Stanja brez spremenjenega rezultata se je gotovo razveselila tudi sodniška četvorka, ki ji tako ni bilo potrebno pretirano posredovati. Barcelona je sklenila evropsko sezono, Juventus gre naprej!

Na drugem večernem obračunu je Monaco doma s 3:1 premagal Borussio iz Dortmunda in tako le še potrdil napredovanje. Francoski predstavnik je bil v skupnem seštevku golov boljši s 6:3. Za domače sta v prvem polčasu zadela Kylian Mbappe in Radamel Falcao, na 2:1 je v 48. minuti znižal Marco Reus, povsem ob koncu pa je mrežo zatresel še rezervist Valere Germain.

Monaco je v polfinalu Lige prvakov prvič po sezoni 2003/2004, ko so klonili šele v finalu proti Portu, hkrati pa so sploh prva francoska ekipa v tej fazi tekmovanja po sezoni 2009/2010. Ekipe bodo za nasprotnike v polfinalu izvedele v petek, prvi polfinalni tekmi pa bosta na sporedu 2. oziroma 3. maja ter povratni 9. oziroma 10. maja.