Liverpool slavil pri Hoffenheimu, prepričljivi APOEL

Liga prvakov 15. Avg 201722:39 > 22:44
Jan Hetfleisch/Bongarts/Getty Images

Liverpool in APOEL sta naredila ogromen korak k uvrstitvi v skupinski del Lige prvakov.

Getty Images

Liverpool je v prvem srečanju “playoffa” za uvrstitev v Ligo prvakov kot gost z 2:1 premagal Hoffenheim in tako lahko “redsi” mirno pričakujejo povratno tekmo čez en teden na Anfieldu.

Prvi so imeli priložnost za gol igralci Hoffenheima. V 12. minuti je sodnik stik Dejana Lovrena z napadalcem nemške ekipe označil kot prekršek za enajstmetrovko, a se Andrej Kramarić v vlogi izvajalca ni najbolje znašel. Simon Mignolet je strel zlahka obranil in ostalo je pri 0:0.

Liverpool je zapravil nekaj lepih priložnosti, pa vseeno prišel do vodstva, ko je debitant v najmočnejšem klubskem tekmovanju na svetu, Alexander Arnold Trent zadel v 36. minuti. Trent je odlično izvedel prosti strel in angleški ekipi prinesel prednost.

Drugi polčas se je začel energično, najprej je imel idealno priložnost za 2:0 Firmino, Hoffenheimu pa so sodniki v 50. minuti razveljavili gol zaradi domnevnega prepovedanega položaja. Da bi bilo za domače vse skupaj še huje, je Havard Nordtveit zatresel lastno mrežo. James Milner je žogo poslal v kazenski prostor, v poskusu izbijanja, pa jo je Norvežan preusmeril v gol za 0:2.

Tri minute pred koncem srečanja je Hoffenheim vendarle dosegel vsaj častni zadetek. Mark Uth je brez oklevanja pomeril proti vratom Mignoleta in ga premagal za končnih 1:2, da duel vsaj približno ostaja odprt.

Zelo lepo zalogo pred povratno tekmo ima tudi APOEL. Ciprski prvaki so doma z 2:0 premagali Slavijo iz Prage, potem ko so že v prvih desetih minutah dosegli oba gola. Že v drugi minuti je zadel Igor de Camargo, le osem minut kasneje pa je prednost povišal Efstathios Aloneftis. Gol domačega igralca si vsekakor velja večkrat ogledati.

Igralci Slavije bi lahko v nadaljevanju vsekakor lahko znižali, a so bili tokrat v Sredozemlju nenatanči, priložnost za uvrstitev v Ligo prvakov pa bodo iskali prihodnji teden.