SK 3: Napoli potrjuje Ligo prvakov v Franciji

Liga prvakov 22. Avg 201712:17 > 12:47
Getty images/ Maurizio Lagana

V senci dvoboja Maribor - Hapoel Beer Sheva, si boste danes na naši televiziji lahko ogledali tudi dva obračuna play-offa za Ligo prvakov. Eden bo odigran v Franciji, kjer bo Nica lovila zaostanek s prve tekme proti Napoliju. Tekma se bo začela ob 20:45 na SK 3, srečanje pa bo sodil Damir Skomina.

V skupini neprvakov v play-offu Lige prvakov je obračun med Nico in Napolijem zagotovo eden izmed najbolj zanimivih obračunov. Oba sta v lanski sezoni navdušila v svoji državi in posegla visoko v prvenstvu. Predvsem Nica, ki je letos v veliko slabši formi. Prva tekma v vročem Neaplju se je končala z zmago domačih z 2:0. Na koncu bi se Napoli lahko veselil veliko večje zmage, saj so bili neprimerno boljši nasprotnik.

Dries Mertens je v 13. minuti zadel kot prvi, v 70. minuti pa je iz bele točke končni rezultat postavil Jorginho. Napoli je dominiral skozi celotno srečanje, Nica se je dobesedno mučila skozi celotno srečanje, že podatek o strelih pove ogromno (21-6).

Nica, ki je ta konec tedna prišla do sploh prve zmage v novi sezoni, bo danes pred domačimi gledalci praktično pred misijo nemogoče. Nasproti jim stoji vedno motivirani Napoli, ki ima lepo prednost s prve tekme. Francozi pa bodo doma igrali brez kar nekaj ključnih igralcev, med najbolj pomembnimi sta zagotovo Alessane Plea in Vincent Kozielo, slednja sta v Neaplju prejela rdeča kartona tako, da ju danes zagotovo ne bo na zelenici. Zaradi poškodb bosta manjkala še Wylan Cyprien in Mickael Le Bihan. Trener domačih Favre pa bo danes lahko računal tudi na okrepitev Wesleya Sneiderja in vedno nepredvidljivega Maria Ballotelija.

Pri Napoliju, ki ima že tako ali tako zelo močan in širok kader, nimajo večjih težav s poškodbami je za danes vprašljiv zgolj Dries Mertens.

Tekmo, ki jo boste lahko spremljali na SK 3 bo sodil glavni sodnik Damir Skomina, ki bo v manj kot tednu dni sodil dve izjemno pomembni tekmi. V nedeljo bo sodil še veliki derbi med Olimpijo in Mariborom.