Tottenham v Torinu od 0:2 do 2:2, City "uničil" Basel

Liga prvakov 13. Feb 201820:28 > 22:43
Michael Regan Getty Images Sport

V torek sta bili na sporedu prvi tekmi osmine finala Lige prvakov. Juventus je na svojem stadionu remiziral s Tottenhamom, medtem ko se Manchester City iz Švice odpravlja z velikansko zalogo štirih golov.

Gonzalo Higuain je že v drugi minuti tekme v Torinu staro damo povedel v vodstvo, potem ko je prosti strel izvedel Miralem Pjanić, Argentinec pa je delo dokončal s prekrasnim volej strelom. V 9. minuti je bilo že 2:0, potem ko je bil Higuain natančen z bele točke. Tega je zakrivil Ben Davies.

Tudi Manchester City si je v Baslu že zelo hitro zagotovil dva gola zaloge. Prvi zadetek je v 14. minuti prispeval Ilkay Gündogan, potem ko ga je s predložkom zaposlil Kevin de Bruyne, štiri minute kasneje pa je vodstvo sinjemodrih podvojil Bernardo Silva

V 23. minuti je bilo že 0:3. Z razdalje 20 metrov se je za strel odločil Sergio Agüero in zadel tik ob vratnici. Potnik v četrtfinale je bil takrat praktično odločen.

Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Tottenham je še pred koncem prvega polčasa znižal, v 35. minuti je bil natančen Harry Kane, ki je preigral Gianluigija Buffona ter žogo poslal v prazno mrežo.

V zadnji minuti prvega polčasa bi lahko Juve spet zadel, a je tokrat Higuain zadel prečko. Obe enajstmetrovki za staro damo sta bili dosojeni upravičeno.

City je že na uvodu drugega polčasa prišel do prepričljivih 4:0, spet se je med strelce vpisal Gundogan ter postavil končni izid, ki je zadel s kakšnih 20 metrov.

Tottenhamu je medtem v Torinu uspelo izenačiti. Angleške navijače je v 72. minuti razveselil vezist Christian Eriksen. Danec je prosti strel izvedel po tleh, Buffon je žogo že držal, a mu je zaradi velike moči udarca spolzela v gol.

Jutri sta na sporedu še dve tekmi osmine finala Lige prvakov. Porto bo na Dragau pričakal Liverpool, Real pa gosti PSG.