Porto in Schalke v izločilne boje, Galatasaray v LE

Liga prvakov 11. Dec 201820:18 > 20:54
Octavio Passos, Getty Images Sport

Nogometaši Porta so premagali Galatasaray v gosteh s 3:2, Schalke pa Lokomotivo iz Moskve z 1:0 na tekmah zadnjega kroga skupinskega dela Lige prvakov.

Porto je povedel v 17. minuti z golom Felipeja z glavo po prostem udarcu, ki ga je izvedel Telles. Na 2:0 je v 42. minuti povišal Marega z bele točke, po tem, ko je obrambni igralec Galatasaraya Mariano v svojem kazenskem prostoru podrl Hernanija.

Klub iz Istanbula je zmanjšal zaostanek v 45+1. minuti, ko je bil z 11m natančen Feghouli. Pred tem je Felipe podrl Rodrigueza, ki je bil v dobri priložnosti, da ogrozi vrata Porta.

Portugalci so na 3:1 povišali v 57. minuti po akciji Hernanija, ko je iz bližine zadel Oliveira.

V 65. minuti je Derdiyok dosegel drugi gol za domače po podaji Rodrigueza za končni rezultat 2:3.

Na drugi tekmi dneva v skupini D je Schalke v Gelsenkirchnu premagal Lokomotivo iz Moskve z 1:0. Strelec edinega gola na tekmi je bil Alessandro Schopf v 90+1 po strelu Serdarja in slabi reakciji vratarja Guilhermeja.

Na koncu je v skupini D Porto zasedel prvo mesto s 16 točkami in bo imel prednost v žrebu za osmino finala Lige prvakov. Schalke končuje skupinski del na drugem mestu z 11 točkami. Galatasaray se s 3. mesta v skupini (4 točke) prestavi v šestnajstino finala Lige Evropa, Lokomotiva pa na 4. mestu s 3 točkami zaključuje tekmovanje.