Iličić z Atalanto "razbil" Valencio, zmaga za Leipzig

Liga prvakov 19. Feb 202020:50 > 22:41
Emilio Andreoli/Getty Images

Na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov je Atalanta na San Siru s 4:1 premagala Valencio. Na tekmi v Londonu pa je Leipzig z 1:0 premagal Tottenham.

Marco Luzzani/Getty Images

Prvi zadetek na San Siru so navijači videli v 16. minuti, ko so nogometaši Atalante odvzeli žogo na sredini igrišča, našli Papa Gomeza, ki je odlično podal v kazenski prostor, kjer se je najbolje znašel Hans Hateboer in popeljal modro-črne iz Bergama v vodstvo z 1:0.

Atalanta je drugi zadetek na tekmi za vodstvo z 2:0 dosegla v 42. minut potem, ko je Mario Pašalić lepo našel Josipa Iličića, ki je proti vratom Domenecha sprožil pravo bombo in poskrbel za drugi val navdušenja domačih navijačev. Vratar Netopirjev je bil ob strelu slovenskega reprezentanta povsem nemočen. Rezultat 2:0 je bil tudi rezultat prvega polčasa.

V drugem polčasu je Atalanta delovala, da želi vse dvome o napredovanju v naslednji krog razrešiti že na prvi tekmi. V 57. minuti je za vodstvo s 3:0 gol dosegel Remo Freuler. Nov šok za goste je sledil zgolj dobrih pet minut kasneje, ko je za vodstvo s 4:0 in za drugi zadetek na tekmi v 63. minuti poskrbel Hans Hateboer. Odgovor Valencije in morebiti kanček upanja za špansko ekipo pred povratno tekmo je prišel v 66. minuti, ko je zadetek dosegel Denis Cheryshev

Na tekmi v Londonu med Tottenhamom in Leipzigom so navijači videli en zadetek. Trener gostov Julian Nagelsmann je s svojo ekipo takoj pokazal, da je kljub vzdevku “mali Mourinho” daleč od podobnosti z Josejem Mourinhom. Gostje so napadali, zapravljali številne priložnosti toda vseeno prišli do zmage. V 58. minuti je edini zadetek na tekmi iz enajstmetrovke dosegel Timo Werner. Leipzig je tako pred povratno tekmo prišel do izjemno dragocenega kapitala.