Imaš Messija in Neymarja, a ne pomaga. Mbappe skrušen

Evropa 15. Feb 20239:18 0 komentarjev
Kylian Mbappe

Bayern je na prvi tekmi prve stopničke izločilnih bojev lige prvakov naredil velik posel. V Parizu je z 1:0 ugnal medel PSG in si pred povratno tekmo priboril odlično izhodišče.

PSG v zadnjem času ne blesti. V Franciji je izpadel iz pokala, v generalki pred tekmo z Bayernom je klonil tudi na derbiju z Monacom, a ko se je v ekipo vrnil Lionel Messi, se je pričakovalo, da bo Argentinec rešil zadeve in postavil stvari na svoje mesto, a nemški stroj se ni pustil motiti in v svojem slogu že na prvi tekmi vse skupaj obrnil v svoj prid.

Messi je bil neviden, še slabši je bil Neymar, šlo je tako daleč, da je moral trener Christophe Galtier na pomoč poklicati tudi načetega Kyliana Mbappeja, ki po poškodbi stegenske mišice sploh še ni bil nared.

Ne bi še smel igrati

“Ne bi še smel igrati, a neizmerno sem si želel pomagati ekipi. Naredili smo vse, delali smo dan in noč, da bi lahko pomagal nekaj minut. Želel sem začeti v prvi postavi, a čudežev ne moreš delati. To je vse, kar je bilo v naši moči,” je po novem porazu, tretjem v nizu, to se je zgodilo prvič od kar je v ekipi trojček Messi, Neymar, Mbappe, dejal francoski zvezdnik.

Bayern je povedel v 53. minuti. V polno je zadel nekdanji član PSG Kingsley Coman, nato pa Galtierju ni ostalo drugega, kot to, da aktivira Mbappeja. Francoski čudežni deček je celo zadel za 1:1, a je bil Mbappe za kanček prehiter in ostalo je pri minimalni zmagi Bavarcev.

PSG še upa

Parižani kljub slabemu večeru še ne obupujejo. “Na drugi tekmi bomo morali pokazati naš karakter in igrati veliko bolj direktno. Želeli smo zmagati, a to je nogomet. Včasih igraš dobro, včasih slabo. Šteje le končni rezultat,” ostaja optimist branilec PSG Sergio Ramos.

Povratna tekma na Allianz Areni bo v sredo, 8. marca ob 21. uri.