Bayern zmagal v Parizu, Milan do prednosti proti Tottenhamu

Veselje Bayerna v Parizu. FOTO: Guliverimages.

Bayern München je z 1:0 premagal PSG v Parizu in prišel do lepe prednosti na prvi tekmi osmine finala lige prvakov. Milan je z istim rezultatom doma premagal londonski Tottenham.

PSG je očitno v krizi, izgubil je še tretjič zapored, pa čeprav je od prve minute računal na Lionela Messija, čigar nastop je bil pred tekmo vprašljiv. Bogati Parižani, ki tokrat od prve minute niso mogli računati na svojega najboljšega strelca Kyliana Mbappeja, na igrišče je prišel šele v drugem polčasu, so izgubili z golom Parižana v vrstah Bayerna Kingsleyja Comana, ki je v 52. minuti ob ne najboljšem posredovanju domačega vratarja Gianluigija Donnarumme dosegel edini gol na tekmi. Omeniti velja, da je za francoske prvake od prve minute igral najstnik, Warren Zaire-Emery, ki je s 16 leti in 343 dnevi postal najmlajši nogometaš v izločilnih delih lige prvakov.

Na drugi tekmi večera je sedemkratni evropski prvak Milan, ki prav tako ni v najboljši formi, na zadnjih osmih tekmah pred tokratno je namreč zmagal le enkrat, z 1:0 odpravil londonski Tottenham. Tekmo je že v sedmi minuti z golom odločil Brahim Diaz.

Gol Brahima Diaza:

Prihodnji teden super derbi in kluba Slovencev

Jutri bosta na sporedu še dve tekmi osmine finala lige prvakov. Pomerili se bosta prijetni presenečenji, belgijski Club Brugge in lizbonska Benfica, potem pa še Borussia Dortmund, ki ji gre v zadnjem času odlično, in Chelsea, ki kljub številnim okrepitvam še ne kaže pričakovanih rezultatov.

Kevin Kampl
Kevin Kampl se bo pomeril z Manchester Cityjem. FOTO: Guliverimages.

Prihodnji teden bomo najprej videli obračuna trenutno vodilnega italijanskega prvoligaša Napolija in Eintrachta Frankfurta, ter super obračun evropskih velikanov Liverpoola in Real Madrida.

V sredo nas čakata nastopa edinih klubov, pri katerih najdemo slovenska nogometaša. RB Leipzig Kevina Kampla se bo pomeril z angleškim prvakom Manchester Cityjem, milanski Inter, ki katerem vloga rezervnega vratarja pripada Samirju Handanoviću, pa se bo udaril s Portom.