Messi Parižanom s krasno ‘panenko’ prinesel vse tri točke

Evropa 19. Okt 202121:30 > 23:29 8 komentarjev

Za nami je prvo od dveh dejanj 3. kroga skupinskega dela Lige prvakov 2021/2022. Na Wandi Metropolitano je Atletico Jana Oblaka gostil Liverpool in izgubil 2:3, PSG je doma z identičnim izidom ugnal Leipzig Kevina Kampla, ki tokrat ni dobil priložnosti za igro. Real je v Ukrajini razbil Šahtjor (5:0), medtem ko je Manchester City že pozno popoldne gladko ugnal Club Brugge (5:1).

V Parizu so igralci Leipziga (Kevin Kampl je celotno srečanje presedel) sicer podjetno začeli, nato pa jih je že v 10. minuti presekal gol iz protinapada.

V samostojni akciji je zablestel Kylian Mbappe in tako dosegel svoj prvi zadetek v tej sezoni Lige prvakov. Mladi Francoz je bil od prihoda v pariško prestolnico (2017/18) vpleten v kar 40 zadetkov (22 golov in 18 podaj) PSG-ja v Ligi prvakov.

V tem statističnem kazalniku ga prekaša le Robert Lewandowski, ki je bil udeležen pri 43 zadetkih Bayerna v istem časovnem obdobju.

Zadetek Kyliana Mbappeja:

Zvezdniška zasedba PSG vendarle zaenkrat še ne deluje tako zelo zastrašujoče, pa čeprav ima v vseh tekmovanjih skupno 11 zmag, remi in en poraz.

Da ekipa francoskih prvakov še ni najbolje uigrana je dokazal tudi dogodek iz 29. minute, ko je Andre Silva za rdeče bike izkoristil izjemno lepo podajo Angelina ter svojo že tretjo priložnost na srečanju pretvoril v izenačujoči zadetek.

Zadetek Andreja Silve:

Messi do 122. gola v Ligi prvakov

Leipzig se je solidno upiral tudi v drugem polčasu in prek Nordija Mukieleja v 57. minuti presenetljivo celo povedel. PSG je zaigral na vse ali nič ter deset minut kasneje z navezo Mbappe – Messi prišel do izenačenja. Argentinec je po lepi podaji Francoza dosegel drugi zadetek za Parižane v Ligi prvakov in že svojega 122. v elitnem klubskem tekmovanju na planetu.

Prvi zadetek Lionela Messija:

Samo nekaj minut kasneje je imel PSG na voljo enajstmetrovko. Prekršek so branilci Leipziga storili nad Mbappejem, žogo je v roke vzel Messi in prekrasno izvedel slovito “panenko”.

“Panenka” Lionela Messija za zmago PSG-ja:

Parižani bi lahko ob koncu srečanja prednost okrepili na 4:2, a je Mbappe grdo zastreljal enajstmetrovko. Žogo je spravil pošteno nad prečko.

Pet golov na Wandi in v Kijevu

Jan Oblak doma z Atleticom ni mogel zajeziti odlične forme Mohameda Salaha. Reds so izvrstno odprli gostovanje in po zadetkih Mohameda Salaha ter Nabyja Keite že v 13. minuti povedli z 2:0, sedem minut kasneje je znižal Antoine Griezmann, ki je bil tudi strelec izenačujočega zadetka v 34. minuti.

V drugem polčasu je Griezmann za prekršek nad Firminom prejel neposreden rdeč karton, kar je pomenilo dokončen prevzem pobude, ki so jo kronali v 74. minuti, ko je spet zadel – tokrat izvrstni – Salah.

Real je v Kijevu odpor Šahtjorja lomil do 34. minute, potem pa je enega izmed predložkov v kazenski prostor ukrajinskih prvakov v mrežo preusmeril kapetan domačih Sergej Krivcov. V drugem polčasu so Madridčani dokončno dotolkli tekmeca in mu zabili kar štiri gole.

Avtogol Sergeja Krivcova:

Zgodaj je doma do lepega vodstva proti Boruissii iz Dortmunda prišel Ajax, za katerega je najprej avtogol zabil Marco Reus., v 25. minuti je vodstvo podvojil Daley Blind. V drugem delu so nato nizozemski prvaki zadeli še dvakrat ter suvereno pospravili v žep vse tri točke.

Inter je bil doma ob polčasu v minimalni prednosti proti presenečenju sezone, moldavskemu Šerifu. V 34. minuti je zadel Edin Džeko. Izkoristil je nezbranost obrambe po kotu in z volejem zadel pod stičišče prečke in vratnice.

Zadetek Edina Džeka:

V drugem delu je Šerif še enkrat več dokazal, da v Ligo prvakov ni zataval. Po prekršku na kakšnih 30 metrih od gola je prosti strel izvedel krvnik Reala, Luksemburžan Sebastien Thill, in s pravim evrogolom premagal Samirja Handanovića. Ta se je žoge sicer dotaknil, a je imela žoga preveč rotacije vstran.

Zadetek Sebastiena Thilla:

Igralce Interja je izenačenje razjezilo, strnili so vrste in v naslednjih desetih minutah dvakrat spravili žogo za hrbet gostujočega vratarja za končnih 3:1. Njihovi mestni rivali, AC Milan, se z gostovanja na Portugalskem vračajo praznih rok, saj jih je Porto porazil 1:0.

Guardiola absolutni rekorder

Prvi dve tekmi današnjih duelov v Ligi prvakov sta postregli s številnimi zadetki. Sporting je v Turčiji proti Bešiktašu že ob polčasu zabil tri gole (srečanje je sodil Slavko Vinčić), na koncu slavil s 4:1, medtem ko je Manchester City gostovanje pri Club Brugge začel z udarnim prvim delom, ob odmoru vodil 2:0. V polno sta merila João Cancelo in Riyad Mahrez z enajstmetrovke.

Zadetek Joãa Cancela:

Po nadaljevanju si je aktualni angleški prvak ustvaril še več priložnosti, nizal priložnost za priložnostjo in dosegel še dva gola. Za ekipo Pepa Guardiole se sta se med strelce vpisala Kyle Walker in debitant v najmočnejšem klubskem tekmovanju, 19-letni Cole Palmer.

Zadetek Cola Palmerja:

Še zanimivost: ekipa, ki jo v Ligi prvakov vodi Guardiola, je že 19-tič na eni sami tekmi zabila 5 ali več zadetkov, s čimer je topogledno krepko na prvem mestu med vsemi trenerji.

Na drugem mestu imata recimo Sir Alex Ferguson in Arsene Wenger takšnih tekem s svojima ekipama osem.

Verbič jutri na Camp Nouu, Iličić na Old Traffordu

Sredino dogajanje se bo začelo na Camp Nouu s tekmo med Barcelono in kijevskim Dinamom, za katerega igra tudi slovenski reprezentant Benjamin Verbič. Kijevčani so na prvih dveh tekmah osvojili točko, Katalonci niti ene.

Na Old Trafford k ranjenemu Manchester Unitedu prihaja Atalanta Josipa Iličića. Jojo je minuli konec tedna zabil dvakrat, strelsko serijo pa želi nadaljevati tudi na dvorišču rdečih vragov, ki so v mizerni formi.

Bolj kot z nogometom se trenutno ukvarjajo z Olejem Gunnarjem Solskjaerjem, ki je na izhodnih vratih, glavna kandidata za njegovo zamenjavo pa sta Antonio Conte in Zinedine Zidane.

Josip Iličić
Josip Iličić bo skušal odlično formo nadaljevati tudi v gledališču sanj. foto: xFrancescoxScaccianocex/xIPAx/xx 0

Red Bull Salzburg bo brez poškodovanega Benjamina Šeška gostil Wolfsburg, Bayern čaka težko gostovanje pri Benfici, Chelsea gosti švedskega prvaka, Juventus, ki je v vse boljši formi, pa se bo mudil v mrzli Rusiji.

Liga prvakov, 3. krog:

Skupina A:

Torek, 19. oktober:
Club Brugge – Manchester City 1:5 (0:2)
Strelci: 0:1 Cancelo 30., 0:2 Mahrez 43., 0:3 Walker 53., 0:4 Palmer 67., 1:4 Vanaken 81., 1:5 Mahrez 84.

PSG – RB Leipzig 3:2 (1:1)
Strelci: 1:0 Mbappe 10., 1:1 Silva 28., 1:2 Mukiele 57., 2:2 Messi 67., 3:2 Messi 74./11m
Kevin Kampl je srečanje presedel na klopi.

Skupina B:

Atletico Madrid – Liverpool 2:3 (2:2)
Strelci: 0:1 Salah 8., 0:2 Keita 13., 1:2 Griezmann 20., 2:2 Griezmann 34., 2:3 Salah 74.
Jan Oblak je celo tekmo odigral v postavi Atletica.

Porto – AC Milan 1:0 (0:0)
Strelec: 1:0 Diaz 65.

Skupina C:

Bešiktaš – Sporting 1:4 (1:3)
Strelci: 0:1 Coates 15., 1:1 Larin 24., 1:2 Coates 27., 1:3 Sarabia 44, 1:4 Paulinho 89.

Ajax – Borussia Dortmund 4:0 (2:0)
Strelci: 1:0 Reus 11./ag, 2:0 Blind 25., 3:0 Antony 57, 4:0 Haller 72.

Skupina D:

Inter – Šerif 3:1 (1:0)
Strelci: 1:0 Džeko 34., 1:1 Thill 52., 2:1 Vidal 58., 3:1 de Vrij 67.
Samir Handanović je tekmo začel v prvi postavi Interja.

Šahtjor – Real Madrid 0:5 (0:1)
Strelci: 0:1 Krivcov 34./ag, 0:2 Vinicius 51., 0:3 Vinicius 56., 0:4 Rodrygo, 0:5 Benzema 90.+1