Že uvodni krog ponudil veliko drame

Evropa 16. Sep 20219:15 > 10:28 0 komentarjev
Nogometaši Liverpoola so uprizorili preobrat. Foto: Guliverimage

Po sredinem večeru v ligi prvakov odmevajo poslastica iz Liverpoola, šest golov Manchester Cityja in zgolj remi zvezdniškega Paris Saint-Germaina. Zbrali smo nekaj odzivov.

Prvič po marcu 2020 so navijači na Anfieldu spremljali tekmo lige prvakov in imeli so kaj videti. Nepredvidljivo tekmo so Liverpoolčani dobili s 3:2, pa čeprav pot do zmage ni bila lahka. Redsi so povedli, zapravili enajstmetrovko, nato pa se hitro znašli v zaostanku. V drugem polčasu je ekipi Jürgena Kloppa uspel preobrat, ki ga je s fantastičnim golom zaključil Jordan Henderson.

Goli s tekme Liverpool – Milan

“Odnesel nas je stil nogometa, ki ga igramo sami. Jasno je bilo, da moramo v drugem delu hitro zaigrati tako, kot smo začeli tekmo. Dosegli smo zelo lepa gola, treba je biti iskren. Zmaga je zaslužena, a vmes je bilo 10 minut, ko je Milan skoraj obrnil vse na glavo,” je po tekmi dejal Klopp.

“V prve pol ure smo jih odpihnili, nato pa smo postali nepozorni in nehali delati stvari, ki smo jih prej počeli zelo dobro. Dovolili smo jim, da se vrnejo v igro. Moramo biti pametnejši, a sem zelo vesel, da smo v drugem polčasu spet igrali našo igro in uživali,” je pripomnil branilec Andy Robertson.

Jack Grealish. Foto: Guliverimage

Grealish prvi po Rooneyju

Kar 9 golov pa so navijači videli v Manchestru, kjer je City s teniških 6:3 premagal Leipzig. Pep Guardiola si bo 300. tekmo na klopi sinjemodrih zagotovo zapomnil. Tudi 109 dni po porazu proti Chelseaju v lanskem finalu v Portu so misli angleških prvakov še vedno pri tem neuspehu. “Še naprej govorimo o tem porazu. Igralci smo odločni, da bomo letos še boljši. Tole je odličen start za nas, upajmo, da bomo šli lahko do konca,” je povedal Jack Grealish, najnovejša okrepitev pri Cityju.

Nekdanji član Aston Ville je postal prvi Anglež po Waynu Rooneyju leta 2004, ki je ob debiju v ligi prvakov dosegel gol in prispeval podajo.

Razočaranje za Messija in druščino

Manj od pričakovanj so pokazali nogometaši Paris Saint-Germaina. Na gostovanju pri Bruggeju je Lionel Messi odigral prvo evropsko tekmo v dresu, ki ni Barcelonin, zadel prečko, a vseeno ni bil zadovoljen s predstavo soigralcev. Parižani so sicer povedli prek Anderja Herrere, a je Hans Vanaken izenačil za Belgijce.

“Nihče v ekipi ni zadovoljen z njihovo predstavo in nihče ni srečen z rezultatom. Sem smo prišli po točke. Po vse tri točke. Klobuk dol Club Bruggeju, v tej tekmi so si bolj želeli uspeha in si zaslužijo ta remi,” je bil zelo realen strateg zvezdniške zasedbe Mauricio Pochettino.

Sebastien Haller. Foto: Guliverimage

Lani brez Evrope, zdaj štirje goli ob debiju

Za razliko od francoskih podprvakov pa so blesteli nogometaši Ajaxa. Oziroma njihov napadalec Sebastien Haller. Ta je na gostovanju pri Sportingu v zanj prvi tekmi v ligi prvakov dosegel kar štiri gole! Nekdanji član West Hama je v Lizboni postal prvi nogometaš s četvorčkom ob debiju v evropskih tekmovanjih po Marcu van Bastnu za Milan leta 1992.

“Skušal sem biti čim manj čustven, a je bilo težko. Igrati takšne tekme – to so sanje. Bil sem res zelo osredotočen na svoje naloge, tudi taktično. Rad bi se zahvalil svojim moštvenim kolegom za vse na ta večer,” je pripomnil 27-letnik iz Slonokoščene obale. Lani je zaradi administrativne napake ostal brez nastopov v Evropi, zdaj pa takoj pokazal, kaj so pri nizozemskem klubu zamujali.

Navdušila Šerif in Bellingham

Zelo uspešni ob debiju so bili tudi nogometaši tiraspolskega Šerifa. Moldavci so sploh prvič zastopali svojo državo v ligi prvakov in takoj premagali Šahtjar iz Donjecka (2:0), s tem pa ponovili uspeh Leicesterja iz leta 2016.

Nov mejnik je postavil še Jude Bellingham, ki je z 18 leti in 78 dnevi postal najmlajši igralec, ki je dosegel gol na dveh zaporednih tekmah lige prvakov. S tem je podrl rekord Kyliana Mbappeja, z zadetkom pa je pomagal Dortmundu do uspeha nad Bešiktašom (2:1).

Posredovanje VAR-a v Madridu:

Manj privlačni pa sta bili tekmi v Milanu in v Madridu. Real je po lepi kombinaciji Eduarda Camavinge in Rodryga šele v 89. minuti strl Inter (0:1), brez golov pa se je končalo na Wandi Metropolitano, kjer je Oblakov Atletico pred porazom proti Portu rešil videosodnik.

Sezona lige prvakov se z drugim krogom skupinskega dela nadaljuje že čez dva tedna.