De Bruyne prebil bunker Atletica, zmagal tudi Liverpool

Liga prvakov 5. Apr 202222:55 > 23:18 0 komentarjev
Kevin de Bruyne je bil za najboljšega izbran že v pretekli sezoni. Foto: AP Photo/Dave Thompson via Guliver

Manchester City se je dolgo časa mučil, da bi uspešno prebil izjemno obrambo Atletico Madrida. Jan Oblak je klonil šele v 70. minuti, ko je akcijo uspešno zaključil Kevin De Bruyne. V Lizboni je Liverpool prišel do lepe prednosti dveh zadetkov (3:1), Portugalci bodo tako morali na Anfieldu zmagati s prednostjo vsaj dveh zadetkov, če želijo izsiliti podaljške.

Phil Foden se je takoj po vstopu v igro izkazal, saj je podal za zadetek Kevina De Bruyna, Manchester City pa je na prvi tekmi četrtfinala Lige prvakov tesno premagal Atlético Madrid z 1:0.

Atlético, ki je že premagal rdeče vrage iz Manchestra, je bil močno osredotočen na izbrance Pepa Guardiole, ki so mu stali na poti do prvega polfinala Lige prvakov po sezoni 2016/17. Dokazati se je želel tudi Manchester City, ki je v prejšnji sezoni v tem tekmovanju padel na zadnji oviri v finalu proti Chelseaju. Uvodnih 20 minut ni postreglo z veliko akcije, saj je City prevladoval pri žogi, vendar mu ni uspelo prodreti skozi izjemno organizirano obrambo Atlético Madrida. Kljub temu da so bili gostje zbrani v obrambi, niso predstavljali nobene napadalne grožnje in prvič po začetku sezone 2003/04 v prvem polčasu tekme Lige prvakov niso poskusili niti z enim strelom.

Foden as iz rokava Guardiole

Gostitelji so bili najbližje vodstvu, ko je De Bruyne zahteval enajstmetrovko, glavni sodnik István Kovács pa ni imel pomislekov, in tako je bil rezultat izenačen do konca prvega polčasa. Antoine Griezmann je po odmoru skoraj odlično začel tekmo za Atlético, toda odlično je posredoval v obrambi İlkay Gündoğan. De Bruyne je po dobri ure igre prvič resneje zapretil proti Oblakovim vratom, ki pa se je izkazal z obrambo.

Rezervist Foden je poskrbel za čaroben trenutek gostiteljev, potem ko je bil na igrišču le minuto, je našel De Bruyneja, ta pa je žogo spravil v spodnji kot in postavil končni rezultat 1:0. Atlético je nato nekoliko poskušal tudi v napadu, toda primarno so se še vedno posvečali obrambnim nalogam.

Liverpool Portugalsko zapušča s prednostjo dveh zadetkov

Liverpool je v Ligi prvakov ohranil 100-odstotno razmerje zmag na gostovanjih, ko je s 3:1 premagal Benfico, pri čemer je Luis Díaz dosegel odločilni tretji zadetek proti svojim starim tekmecem.

Jürgen Klopp, ki je še vedno v lovu za tako želeno četverno krono, je pokazal, da Liverpool premore izjemno globino na mnogih igralnih položajih, saj je v začetni enajsterici naredil šest sprememb. Vendar to ni zmotilo ritma njegove ekipe, ki je v 17. minuti povedla proti gostiteljem, ki jim na vseh osmih prejšnjih četrtfinalnih tekmah ni uspelo zmagati. Ibrahima Konaté je zadel z glavo po podaji iz kota.

Zadetek za vodstvo Liverpoola:

Reds pa s tem še niso končali, očitno so si pred morebitnim odločilnim dvobojem o naslovu v Premier League v nedeljo želeli, da bi imeli skrb manj v Ligi prvakov. Liverpool, ki je leta 2022 na 14 od 20 tekem dosegel dva ali več golov, je temu lepemu rezultatu dodal še enega in si s tem zagotovil nekaj prostora za dihanje pred orli iz Lizbone. To je bil gol, na katerem je bil zapisan Kloppov načrt za “gegenpressing”, saj je Benfica izgubila na sredini igrišča in v treh podajah je Sadio Mané pospravil v prazno mrežo.

Drugi zadetek Liverpoola:

Žarek upanja za Benfico

Ves zagon je bil na strani gostov, čeprav je polčas prišel ob nepravem času, kar je gostiteljem omogočilo, da so drugi polčas začeli nekoliko drugače. Napaka Konatéja, ki je bil do takrat brezhiben, je omogočila Darwinu Núñezu, da je zatresel mrežo Liverpoola in navijači na stadionu Luz so začutili priložnost, da Benfica lahko celo izenači.

Zadetek Darwina Nuñeza:

Klopp je hitro izkoristil izkušnje Jordana Hendersona in Roberta Firmina in rezultat se je spet začel obračati v korist Liverpoola. Díaz je bil trn v peti svojih starih tekmecev že v časih, ko je igral za Porto, in v zvezdah je bilo zapisano, da bo proti njim dosegel gol, saj je obšel Odysseasa Vlachodimosa in tri minute pred koncem tekme dosegel pomemben tretji zadetek.

Zadetek Diaza:

Prednost dveh golov daje Liverpoolu prepotrebno spodbudo pred potovanjem na Etihad, saj je po nocojšnjem spopadu Manchester Cityja z Atléticom Madridom ostal le pri enem golu. Medtem bi se lahko končal sanjski niz Benfice v Ligi prvakov, ki se od preimenovanja tekmovanja še vedno ni uvrstila v polfinale.