Samozavestni Šimundža: To ni bila običajna zmaga

Liga prvakov 14. Jul 20219:09 0 komentarjev

Mura je na povratni tekmi 1. kroga kvalifikacij za ligo prvakov nadigrala Shkendijo, ki je na Fazaneriji padla s kar 5:0. Trener črno-belih Ante Šimundža je bil po tekmi zelo zadovoljen s pristopom in predstavo svoje ekipe.

Mura je tako v najelitnejšem tekmovanju debitirala z odliko in Shkendijo po dveh zmagah izločila s skupnim izidom 6:0. Šimundža je že pred povratno tekmo napovedal, da ima njegova ekipa glede na prvi obračun v Skopju še veliko možnosti za napredek in očitno je imel prav.

Mislim, da je po dveh tekmah napredovala ekipa, ki si je to zaslužila,” je po tekmi razlagal priljubljeni trener Mure in nadaljeval: “Že po tekmi v Skopju sem bil zelo optimstičen. Tako zaradi rezultata kot zaradi predstave. Tudi zato ker v Skopju nismo bili na našem nivoju. V tem sem videl našo priložnost. Fantje so danes vsi oddelali zelo dobro, tudi rezervisti. Tudi tisti, ki niso igrali, so bili sfokusirani. Celo tekmo smo bili na visokem nivoju.

Šimundža o dejstvu, da si je Mura že zagotovila vsaj zadnji krog kvalifikacij za konferenčno ligo: “Ostanimo v ligi prvakov.”

Mura je v torek v napadu odigrala sanjsko tekmo, ob tem pa do popolnosti izkoristila izključitev pri tekmecu, ki je od 42. minute igral brez izključenega Krivaka. “Odigrali smo zelo zrelo, nismo se zaletavali. Dopustili smo jim vsega en konkreten protinapad. To ni običajna zmaga, ker smo novinci v kvalifikacijah za ligo prvakov. To tekmovanje pomeni nekaj več. Tudi mi pa si želimo še več,” je še dodal Šimundža, ki so mu navijači na Fazaneriji v drugem polčasu večkrat skandirali.

Za dodatno energijo so vnovič poskrbeli navijači Mure, saj je bilo vzdušje na Fazaneriji sijajno. Vse se je začelo s krasno koreografijo pred tekmo in nadaljevalo z glasnim navijanjem do konca obračuna.

Fazanerije smo navajeni. Navijači nam dajo dodatno moč. Vsi na tribuni si na hrbtu zaslužijo številko 12. Razlika je igrati doma ali v gosteh. To, da smo drugo tekmo igrali doma, je bila malenkost voda na naš mlin. Ampak takšna publika ti da tudi dodatno odgovornost,” je o navijačih čustveno povedal trener slovenskih prvakov.

Kous: Ko je padel četrti gol, smo vedeli, da so razbiti

Po tekmi je pred novinarje stopil tudi namestnik kapetana pri Muri Žiga Kous, ki se je v 64. minuti izkazal z lepim golom. 28-letnik je bil prav tako navdušen, ker so s soigralci med evropsko elito pokazali takšno predstavo.

Dejstvo je, da je to največje tekmovanje. To je največ, kar lahko v nogometu dosežeš. V tej sezoni smo novinci, ampak oddelali smo zelo dobro. V vsako tekmo pa gremo 100-odstotno, ne glede na tekmovanje,” je o tekmi povedal Kos in se dotaknil še nagovora trenerja pred tekmo in med polčasom: “Kar smo se dogovorili v slačilnici ostane med nami. Že pred tekmo nam je trener dejal, da naj verjamemo vase in mislim, da smo to dokazali.

Muro, ki si je z napredovanjem v 2. krog kvalifikacij za ligo prvakov zagotovila vsaj še šest evropskih tekem, v naslednjem krogu čaka obračun z Ludogorcem, ki je z 2:0 v skupnem izidu izločil beloruskega prvaka Šahta iz Soligorska. Ob tem se ta konec tedna začenja še Prva liga Telemach, zato pri slovenskih prvakih upravičeno iščejo svežo moč. Glede okrepitev so sicer še vedno zelo skrivnostni.

Zanima nas kakšna pridobitev, možen pa je tudi kak odhod. Razgovori že potekajo, imamo smernice, bomo pa videli, če se bo kaj uresničilo.

Mura se bo v 1. krogu Prve lige Telemach pomerila s Taborom is Sežane. Obračun, ki ga boste lahko pospremili na Sportklubu 1, je na sporedu v soboto ob 20:15. Pred in po tekmi za vas pripravljamo tudi studijski del.