Simeone jezno odvihral v slačilnico, Klopp: Jezen je bil

Evropa 20. Okt 20219:04 0 komentarjev

Liverpool je svojo vrhunsko formo potrdil tudi v ligi prvakov na tekmi proti neugodnem Atleticu. Rdeči so na Wandi Metropolitano v Madridu slavili s 3:2 in razžalostili še Jana Oblaka in druščino.

Angleži so v tekmo vstopili kot vihar in hitro povedli z 2:0. Že v 8. minuti je polno zadel vročio Mohamed Salah, pet minut kasneje pa je v polno zadel še Naby Keita.

Atletico se ni predal in se še pred koncem prvega polčasa vrnili v igro. Dvakrat je polno zadel Antoine Griezmann, kar je odločitev o zmagovalcu preneslo v drugi polčas.

Strelec dveh domačih zadetkov je moral že v sedmi minuti drugega polčasa pod prho. Francoz je z nogo zadel v glavo Roberta Firmina, a četudi ni šlo za nameren udarec, mu je sodnik pokazal rdeči karton. Liverpool je izkoristil prednost igralca več in po uspešni izvedeni enajstmetrovki Salaha prišel do težko prigarane zmage v gosteh.

Salah se ne ustavlja

Egipčanski zvezdnik Mo Salah je v Madridu nadaljeval odlično formo. Med strelce se je vpisal še na deveti tekmi zapored in le potrdil, da je trenutno najbolj vroč igralec na svetu.

Klopp: Tega nimamo radi

Trener Atletica Diego Simeone je takoj po tekmi brez pozdrava z Jürgenom Kloppom odvihral v slačilnico. “Tega nimamo radi, a vse je v redu,” po tekmi v pogovoru za BT Sport ni delal drame trener Liverpoola. “Želel sem se rokovati, a nimamo kaj, verjamem, da se bova pozdravila naslednjič, ko se vidiva, bil je le jezen, ne name, ampak nad razpletom tekme,” je dodal Klopp.

Četa Jürgena Klopp v tej sezoni še ni izgubila. Foto: Guliverimage

Simeone: Nikoli se ne rokujem

Simeoneja je še posebej razjezila odločitev VAR, ki je v 82. minuti preklical enajstmetrovko in ostalo je pri vodstvu gostov. “Nikoli se ne rokujem po tekmi, tega ne maram, ni zdravo tako za tistega, ki zmaga, kot za tistega, ki izgubi. Tako sam gledam na te stvari,” je razložil trener Atletica.

Liverpool z devetimi točkami premočno vodijo v skupini B, Atletico in Porto jih imajo štiri, AC Milan pa po tretjem zaporednem porazu ostaja brez.