“Sploh kdo misli, da je bil rdeč karton upravičen?”

Evropa 4. Nov 20219:06 0 komentarjev

Ajax je na četrti tekmi skupinskega dela Lige prvakov s 3:1 premagal Borussio iz Dortmunda. Veliko prahu je vzdignil rdeč karton, ki ga je sodnik Anthony Taylor pokazal Matsu Humelsu v 30. minuti.

Rdeč karton Matsa Hummelsa:

Trener Borussie Marco Rose je bil po tekmi proti Ajaxu neusmiljen do sistema VAR. Sodniki so z video pomočjo namreč izključili centralnega branilca Matsa Hummelsa. Rose je na novinarski konferenci po tekmi povedal: “Ne vem, če obstaja oseba v sobi, ki misli, da je bil ta rdeč karton upravičen. Antony je pretiraval z reakcijo, Hummels se ga ni niti dotaknil.”

45-letni Nemec je dodal: “Razočaran sem zato, ker smo do tistega trenutka igrali res dobro. Ajaxu nismo dopustili njihove igre.” Borussia je kljub igralcu manj vseeno povedla. Z bele točke je bil natančen Marco Reus.

Zadetek Marca Reusa za 1:0:

Prednost so držali celo do 72. minute. Ajax pa se je nato pobral in popolnoma preobrnil rezultat. Prvi zadetek je dosegel Srb Dušan Tadić, drugega Sebastian Haller, ki je v izvrstni formi. To je bil že njegov sedmi zadetek v letošnji sezoni Lige prvakov.

Zadetek Sebastiana Hallerja za 1:2:

Za potrditev zmage Ajaxa s 3:1 je poskrbel Nizozemec Davy Klassen v 93. minuti tekme.

Zadetek Davyja Klassna za 1:3:

Ajax je tako dobil oba obračuna proti nemškemu nasprotniku, prvega s kar 4:0, drugega s 3:1. Nizozemci so že uvrščeni v izločilne boje. Pred Borussio in Sportingom iz Lizbone imajo šest točk naskoka.