Galatasaray že v Stožicah razblinil vse dvome (VIDEO)

Evropa 8. Avg 202320:15 > 23:01 1 komentar

Nogometaši Olimpije so na prvi tekmi 3. kroga kvalifikacij za ligo prvakov s turškim velikanom Galatasarayem izgubili z 0:3. Dvoboj je bil zelo razburljiv, a v zaključkih so bili gostje precej bolj natančni, predvsem v drugem polčasu je bil opazen velik razkorak v kvaliteti.

Po velikanskem uspehu in zmagi nad bolgarskim prvakom Ludogorcem je Olimpija v razprodanih Stožicah gostila do zdaj največji evropski nogometni spektakel novejše zgodovine kluba. V Ljubljano je prišel najuspešnejši turški klub Galatasaray in z njim številni zvezdniki evropskega nogometa.

Zmaji so se favoriziranemu tekmecu v prvem polčasu odlično upirali, čeprav so že zgodaj zaostali, ko je bil natančen Kerem Akturkoglu. Turki so takoj na začetku drugega polčasu znova zadeli, v polno je meril Dries Mertens. Končni izid je v sodnikovem dodatku postavil Halil Dervisoglu.

Povratni dvoboj v Carigradu bo prihodnji teden, a Ljubljančani so pred izjemno težko nalogo, saj bodo morali na vročem gostovanju favoriziranega tekmeca ugnati za kar štiri gole, oziroma tri, kar bi zadoščalo za podaljške in morebitne enajstmetrovke.