Olimpija si je po veliki drami zagotovila evropsko jesen (VIDEO)

Evropa 1. Avg 202322:00 > 22:04 2 komentarja

Olimpija je v drugem krogu kvalifikacij za ligo prvakov premagala Ludogorec z 2:1 in si že zagotovila evropsko vozovnico. Junak obračuna je bil kapetan Timi Max Elšnik, ki je dosegel oba zadetka.

Gledalci so lahko v Stožicah videli izredno tekmo. V prvem polčasu smo spremljali izredno atraktiven in odprt obračun, zdelo se je, da sta oba tekmeca prišla na tekmo z željo po zmagi in napredovanju.

Prvi so do zadetka prišli nogometaši Ludogorca. Prosti strel je v 15. minuti srečanja vrhunsko izvedel Kiril Despodov. Toda veselje gostov ni trajalo dolgo, v 18. minuti je za izenačenje poskrbel Timi Max Elšnik.

V drugem polčasu je bilo sprva manj priložnosti, toda v zaključnih minutah se je v Stožicah odvijala prava drama. Najprej so bolgarski prvaki stresli vratnico, na drugi strani so zmaji oblegali vrata Ludogorca, v drugi minuti sodniškega dodatka pa so varovanci Joãa Henriquesa prek kapetana Elšnika prišli do vodilnega zadetka.

Ko se je že zdelo, da bo evropska jesen prišla v slovensko prestolnico, je posredoval VAR. Despodov je imel na voljo najstrožjo kazen, toda junak Olimpije je postal Matevž Vidovšek, ki je ubranil strel z bele točke in prevzel Olimpijino evropsko vozovnico.