Mura do zgodovinskih treh točk v Ljudskem vrtu

Evropa 25. Nov 202117:25 > 22:56 1 komentar

Nogometaši slovenskega prvaka Mure so zadnjič letos igrali domačo evropsko tekmo proti Tottenhamu v Ljudskem vrtu in se dokopali do vseh treh točk (2:1). Prekmurci so sicer krog pred koncem Konferenčne lige že izgubili možnosti za napredovanje, so se pa častno borili za ponos in tudi denarno nagrado ter uspeli. Partizan je v hladnem Tallinu z 0:1 izgubil proti Flori.

Aktualni slovenski prvak je v tekmo krenil pogumno in si priigral prvo resnejšo priložnost.

V 10. minuti je do strela s kakšnih 25 metrov prišel Tomi Horvat in z desnico pomeril malce čez gol. Le minuto kasneje je napadalec Prekmurcev zadel!

Nogometaš slovenskih prvakov je na robu kazenskega prostora preigral Davinsona Sancheza, se spravil do strela z levico in zadel daljši kot vratarja Pirluigija Gollinija.

V 32. minuti so Londončani ostali le z desetimi. Mladi Ryan Sessegnon je na Žigo Kousa štartal s podplatom in si prislužil drugi rumeni karton. V 37. minuti je z roba kazenskega prostora z levico poskusil Kane ter žogo poslal tik ob vratnici Matka Obradovića.

V 72. minuti je Ljudski vrt obmolknil. V obrambi sta se grdo uštela Ouro in Marin Karamarko, sicer oba krenila na žogo, potem pa jo pustila mimo sebe, kar je rade volje izkoristil Kane in z lobom čudovito matiral Obradovića.

Ko je že vse kazalo, da se bosta ekipi razšli brez zmagovalca, je v protinapad po levi strani švignil Maroša, bil osamljen, a je – tako kot v prvem polčasu Horvat – nasmodil Sancheza ter zadel za nepozabni večer. Mura 2, Tottenham 1!

Portugalski sodnik je takoj zatem označil konec srečanja. Mura je dosegla zmago nad velikim Tottenhamom.

Sofascore

Tottenham se je sicer po letu 2012, ko je gostoval v Ljudskem vrtu in v Ligi Europa remiziral z Mariborom z 1:1, vrnil v Ljudski vrt in ga znova zapustil razočaran.

V Slovenijo so sicer Londončani, ki jih po novem vodi sloviti italijanski trener Antonio Conte, prišli v najmočnejši zasedbi na čelu s tretjim najdražjim nogometašem na svetu, angleškim super zvezdnikom Harryjem Kanom, ki se je na prvi medsebojni tekmi v Londonu, Tottenham jo je dobil s 5:1, izkazal s “hat-trickom”.

Kurtić ostaja v igri

Zelo napeto je bilo v skupini F na tekmi med Slovanom in Paokom v Bratislavi. Kluba sta bila namreč z enakim številom točk, sedem, trenutno skupaj na drugem mestu lestvice in tako je ostalo tudi po današnjem dvoboju, ki se je končal brez zmagovalca ter brez zadetkov. Grkom je do točke pomagal tudi Jasmin Kurtić, ki je odigral vseh 90 minut z dodatkoma.

Tako Paok ostaja na tretjem mestu lestvice z enakim izkupičkom kot tokratni tekmec, a s slabšo razliko v zadetkih. V zadnjem krogu mora tako čim višje premagati Lincoln, zadnjo ekipo lestvice skupine F.

V prvi postavi je začel tudi Filip Valenčič, član Helsinkov, in se veselil zmage proti Alaškertu z 1:0. Kljub zmagi so Finci brez možnosti za napredovanje iz skupine A.

Partizan zapravil vodstvo

Partizan je v 5. krogu gostoval pri estonski Flori in si s porazom zapletel položaj v skupini B. Beograjski kolektiv si je s tem otežil napredovanje v izločilne boje, a imajo usodo še zmeraj v lastnih nogah. Za estonskega prvaka je ob koncu prvega polčasa zadel Martin Miller.

Gol Millerja za vodstvo Flore proti Partizanu:

Denis Popović je z Anorthosisom prišel do domače zmage proti Gentu in tako ohranil možnosti za napredovanje iz skupine B. Ciprčani za to v zadnjem 6. krogu potrebujejo zmago v Beogradu proti Partizanu, hkrati pa bodo računali na vsaj točko Genta doma proti Flori.