Chelsea po podaljšku prvič do svetovnega naslova

Nogomet 12. Feb 202220:21 > 21:12 0 komentarjev

Nogometaši Chelseaja so klubski svetovni prvaki, potem ko so v finalu v Abu Dabiju po podaljšku premagali Palmeiras z 2:1 (1:1, 0:0). Odločilni zadetek je v 117. minuti dosegel Kai Havertz. Za Chelsea je to prva tovrstna lovorika, Palmeiras pa je še brez nje.

Prvi polčas je minil v terenski prevladi Chelseaja, ki je imel žogo več kot dve tretjini časa v svoji posesti, sprožil tudi več strelov kot tekmec, a nobenega dovolj dobrega za spremembo izida.

Zato pa ga je v 55. minuti spremenil Romelu Lukaku, ki je Londončane popeljal v vodstvo s strelom z glavo. Vodstvo je trajalo devet minut, saj je takrat Raphael Veiga unovčil najstrožjo kazen za Palmeiras.

V rednem delu ni prišlo do odločitve, takisto ne v prvih 15 minutah podaljška, potem pa se je vse obrnilo na slabše za Brazilce, posebej Luana. Prav ta je namreč v 117. minuti zakrivil najstrožjo kazen z igranjem z roko, nekaj minut pozneje pa je še kot zadnji nogometaš naredil prekršek in dobil rdeči karton.

Vrhunci s finalne tekme med Chelseajem in Palmeirasom:

Tretje mesto v Egipt, peto v Mehiko

Poraženca polfinala sta igrala tekmo za tretje mesto, vse pa je bilo praktično odločeno že v prvem polčasu. Egipčani so izkoristili številčno premoč, Al Hilal je do 28. minute izgubil kar dva igralca, in ob polčasu po dveh zadetkih Yasserja Ibrahima v osmi in 17. ter Ahmeda Abdelkaderja v 40. minuti vodil s kar 3:0. Končni rezultat je v drugem polčasu postavil Amr El Solia.

Končno peto mesto si je že pred dnevi zagotovil mehiški Monterrey, ki je s 3:1 odpravil domačo Al Jaziro.