Kapetan Jedinak s hat-trickom popeljal Avstralijo na SP

Mark Metcalfe/Getty Images

Nogometna reprezentanca Avstralije si je z zmago proti Hondurasu (3:1) na povratni tekmi dodatnih kvalifikacij za svetovno prvenstvo v Rusiji še četrtič zapored zagotovila mesto med elito.

Junak zmage je bil domači kapetan in nogometaš Aston Ville Mile Jedinak, ki je v drugem polčasu dosegel hat-trick.

Prvi gol je dosegel v 54. minuti, ko je z ogromno sreče zadel iz prostega strela, preostala zadetka pa je v 72. in 85. minuti zabil iz enajstmetrovk.

Honduras je do drugega zadetka napadal in skušal priti do izenačenja, gostje pa so na koncu prišli le do častnega zadetka, ki ga je v sodnikovem dodatku dosegel Maynor Figueroa.

Prva tekma v Hondurasu se je končala brez zadetkov.

Avstralija se je na svetovno prvenstvo uvrstila petič v svoji zgodovini in še četrtič zapored. Iz skupinskega dela so se prebili le leta 2006, ko jih je v osmini finala po sumljivo dosojeni enajstmetrovki v 95. minuti izločila Italija.

V noči na četrtek se bosta za zadnje mesto na mundialu v Rusiji pomerila še Peru in Nova Zelandija. Peru je na prvi tekmi iztržil dober rezultat, tekma v Novi Zelandiji se je namreč končala z 0:0.