Evropske prvakinje za finale boljše od domačink

FIFA Svetovno Prvenstvo 16. Avg 202314:59 0 komentarjev
Anglija - Avstralija

Nogometašice Anglije so druge finalistke ženskega svetovnega prvenstva. V Sydneyju so danes premagale gostiteljice Avstralke s 3:1 (1:0) in si zagotovile boj za zmago, kjer se bodo v nedeljo ob 12. uri pomerile s Špankami.

Za aktualne evropske prvakinje so zadele Ella Toone (36. minuta), Lauren Hemp (71.) in Alessia Russo (86.). Avstralska zvezdnica Sam Kerr je v 63. minuti pred 75.784 gledalci na stadionu Australia s sanjskim zadetkom začasno poskrbela za izenačenje na 1:1.

A en gol je bil za gostiteljice premalo, zato jih v soboto ob 10. uri čaka obračun za tretje mesto s Švedinjami.

Tako Angležinje kot Španke bodo v finalu SP igrale prvič. Naslov so na letošnjem SP v Avstraliji in na Novi Zelandiji branile Američanke. Doslej so bile Angležinje najboljše na prvenstvu 2015, kjer so osvojile tretje mesto. Španke so največji uspeh dosegle že s polfinalom. Pred letošnjim prvenstvom nikoli niso igrale v četrtfinalu.

Razočarane Avstralke. Foto: profimedia