Sijajni Ronaldo s hat-trickom poskrbel za veliko točko

Getty Images

V Sočiju sta se na derbiju skupine B svetovnega prvenstva v Rusiji pomerili Portugalska in Španija. Tekma se je končala z remijem (3:3), navdušil pa je Cristiano Ronaldo, ki je mundial začel s tremi goli.

Portugalci, aktualni evropski prvaki, so tekmo začeli odlično. Cristiano Ronaldo je v tretji minuti prodrl po levi, v kazenskem prostoru pa ga je neprevidno podrl Nacho. Italijanski sodnik Gianluca Rocchi je takoj pokazal na belo točko, ki jo je portugalski superzvezdnik uspešno izvedel.

Španija, ki jo je pred začetkom mundiala pretresla afera “Lopetegui-Real Madrid-Španija”, je po prejetem zadetku prevzela pobudo, Portugalci pa so pretili na protinapade. Španci so do izenačenja prišli v 24. minuti, ko se je sijajno znašel Diego Costa, ki je po samostojni akciji premagal nemočnega Ruija Patricia.

Sledilo je nekaj minut brez priložnosti, nato pa je v 35. minuti zapretil Jordi Alba, ki pa ni bil natančen. Do konca prvega polčasa so Portugalci znova prišli do vodstva, v glavni vlogi pa je bil spet Ronaldo, ki je sprožil z roba kazenskega prostora, po napaki Davida de Gee, pa je žoga končala v golu.

Španci so drugi polčas začeli odločno, do izenačenja pa prišli po podaji iz prostega strela v 55. minuti. V kazenski prostor je podal David Silva, skok je dobil Sergio Busquets, žogo pa je čez črto spravil Diego Costa in se razveselil še svojega drugega zadetka na tekmi.

Le tri minute zatem je David Silva znova podal v sredino, portugalska obramba je žogo odbila, a le do Nacha, ki je sprožil z 18 metrov in s pomočjo vratnice sijajno zadel za popoln preobrat.

Portugalci tudi po dveh menjavah selektorja Fernanda Santosa niso uspeli vzpostaviti ravnotežja, Španija pa je znova zapretila v 71. minuti, ko je po podaji Albe zgrešil Diego Costa.

Ko je že delovalo, da se bodo Španci razveselil zmage, pa je znova udaril fenomenalni Cristiano Ronaldo, ki je v 88. minuti poskrbel za pravo mojstrovino. Portugalec je neubranljivo zadel s prostega strela in poskrbel za veliko točko Portugalske.